Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Moje komentarze

 • Żegnam.
  To jest mój ostatni komentarz, więc nie widzę sensu w powtarzaniu się i usiłowaniu przekonywania osób myślących kategoriami głównego nurtu Nowego Ekranu.
  Po przeczytaniu postu “zaczarowanej dorożki” p.t. Kompromitacja Targalskiego i komentarzy pod nim widzę jak doświadczenia życia w innych systemach nas poróżniło. Poniżające epitety (gnój) w stosunku do dziennikarza wyrażającego swoje zdanie, napewno na czymś oparte, oraz straszenie go zbiorowymi pozwami sądowymi (circ) przekonały mnie ostatecznie o sprzeczności deklarowanego przez NE poszanowania wolności słowa, a skłonnością stosowania metod zamordyzmu znanych nam z PRL. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę całokształt państwowego aparatu, a w szczególności wątpliwą niezależność większości sądów. Nie zgadzam się też z dezawuowaniem zasłużonej Sprawie Wolnej Polski - Gazety Polskiej i red. Tomasza Sakiewicza.
  Te i wiele innych spraw potwierdzają słuszność mojej decyzji odejścia. "Po czynach poznacie ich”, a nie po deklarowanych planach dążenia do abstrakcyjnych wzniosłych ideałów, przy jednoczesnych próbach osłabiania jedynej istniejącej realnej siły mającej szanse zmienić Polskę na lepszą, dla wszystkich uczciwych obywateli. A tą siłą jest Prawo i Sprawiedliwość i sympatyzujące z nią nieliczne rzetelne media, oraz miliony Prawych i świadomych Polaków. Żegnam.
  Pożegnanie...
 • @Torin
  Nie tylko tym o których myślisz... ;)
  Amerykanka broni dumnej historii Wojska Polskiego
 • Dokładniejszy opis tego incydentu
  http://niezalezna.pl/22078-usa-rektor-uczelni-obrazil-polska-armie
  Amerykanka broni dumnej historii Wojska Polskiego
 • Cenzura???
  Kilka długich przerw w tłumaczeniu mogą wyciszać wypowiedzi p. Orbana związane ze Smoleńskiem. Czyżby o tragedii wogóle nie wspomniał?

  Rodacy w USA nie mają możliwości oglądania tego wywiadu, ale w Kanadzie nie mają problemu.
  Viktor Orban w rozmowie z Janem Pospieszalskim
 • To zbyt mało...
  ="Polska potrzebuje prezydenta”=

  Polska potrzebuje gruntownego oczyszczenia ze (zd)radzieckiej agentury, służącej wszystkim obcym i posowieckim “polskim” ośrodkom przekupującym i/lub szantażującym bezideową hołotę mianującą się wzajemnie samymi superlatywami.

  Twórcy II RP pomimo pewnych niedoskonałości (a kto jest doskonałym?), nawet powiązań z masonerią, etc. kochali i wiernie służyli POLSCE i PRAWYM JEJ obywatelom. A teraz nierządnice (samce też) wyśmiewają Patriotyzm i mają morale prostytutek niskiej klasy.
  Polska potrzebuje prezydenta
 • @Anna Zofia i contessa
  To są niezbite, jaskrawe dowody jak prymitywni *** rządzą naszą biedną Polską, za przyzwoleniem wielu rodaków i ku zadowoleniu wrogów zewnętrznych. W normalnym kraju każdy/każda z kłamców dostałaby “kick in the ass” - kopa w d***, a w III RP dostają wyższe intratne posady, stopnie generalskie, najwyższy urząd w sejmie (celowo przez małe s). KOSZMAR!!!
  Graś jak zwykle kłamie
 • Prawda
  Znakomita wypowiedź reżysera Grzegorza Brauna. Trzeźwa, racjonalna (i smutna) analiza sytuacji międzynarodowej w odniesieniu do Polski.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d-RUXIBzRbk#!
  Graś jak zwykle kłamie
 • Teraz podlejsi sa “sojusznicy”...
  Zdrada Polski stała się z powodu strachu Churchilla i Roosevelta przed wojną z Sowietami. Obecnie Zachód po cichu zgadza się na powrót dominacji nad Polską jej silnych sąsiadów z powodu korzyści ekonomicznych. I to jest podlejsze...
  Protest Polaków w Londynie
 • @ Autor
  ="To dla mnie oczywiste, że Polacy w instytucjach międzynarodowych powinni głosować na Polaków niezależnie od poglądów politycznych. “=

  Z szacunkiem dla Autora, tym razem się nie zgadzam. Głosowałbym TYLKO na osoby rzetelne z partii do których mam zaufanie. Wolę uczciwego Niemca, Anglika, Duńczyka, etc. niż rodaka karierowicza bez ideałów, czasami z nieczystymi rękoma. Tacy mogą tylko przynieść wstyd Polakom...
  Głosowałem na Polaków - jak zwykle
 • Politruk Miecugow i towarzysze
  Zapamiętałem tego typa i drugiego cwaniaczka ze “Szkła... “ którego nie mogłem oglądać dłużej niż kilka minut. A to dlatego, że jak żywo przypominali mi NKWDzistów z Pol. Radia przebranych za (zd)radzieckich “księży patriotów”.
  Przekupni spece od płukania mózgów, czyli DRANIE i tyle!
  G. Miecugow o dziennikarstwie
 • @Faber
  Skorzystałem z podanej info, pogłębiając wiedzę o niedawno poznanym Paragwaju. Dzięki.

  Miejmy nadzieję, że Węgrzy oprą się złym siłom, a Polacy i inne gnębione narody pójdą za ich godnym uznania przykładem.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @ Autor
  Gratuluję dobrego naświetlenia kompromitujących naszą cywilizację spraw i stawiam 5 *. Będąc niedawno w Paragwaju nie znałem tych detali jego smutnej historii.
  Lekcja paragwajska
 • @Ketling2
  Świetny komentarz, lepiej nie powiedziałbym! Poważnie obawiam się jednak o losy węgierskiej karawany.

  Tym razem zgadzam się z circ, że trzeba się za nich modlić. A za Polskę też, żeby poszła ich śladami. Dla wspólnego dobra bratnich narodów.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @ Autor
  Widzimy te sprawy podobnie i podobnie nas nie rozumieją. :(

  http://123abc.nowyekran.pl/post/46748,czy-nasi-wegierscy-bracia-dadza-sie-zastraszyc

  Pozdrawiam serdecznie.
  Czujne oko Salonu na Budapeszt (może będzie donosik)
 • @Multimir
  To jaskrawy cyniczny paradoks, kiedy wola pokojowej i nikomu nieszkodzącej większości dbającej o prawidłowy rozwój swego kraju przeszkadza liderom innych demokratycznych krajów. A jacy z nich liderzy, jeżeli dają się wodzić za nos nieprawym kombinatorom?

  Łapy precz od Madziarów!
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @wiki
  Dla elit zachodnich nadal przyświecają lewicowe ideały, żyją w matrixie. Nie chcą poznać głębiej najbardziej barbażyńskiego i krwawego system XX wieku.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @jazgdyni
  Otworzyłem link (postawiłem *****) i widzę, że zgadzamy się na temat Węgier i jesteśmy podobnie tutaj traktowani. ;)
  Pozdrawiam.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @Jan Bogatko
  Przepraszam... Tym razem czytałem dość szybko, zbyt szybko i nie zauważyłem różnicy pomiędzy tymi Urbanami. A ważnym faktem jest to, że oboje szkodzą Polsce, czyli są dranie podobni do siebie i warci jeden drugiego. :)

  Co do ilości odsłon... moje opinie są często niewłaściwie rozumiane, czasami manipulowane, złośliwie interpretowane. Czasami zastanawiam się czy pisanie tutaj ma w ogóle sens.
  Kopernikus, wielki niemiecki astronom
 • @AnnaZofia
  Piękny ten obraz dzieci patrzących z nadzieją. :)
  Niebawem święto Trzech Króli
 • Nauka kosztuje
  Nie mogę zrozumieć lemingów i beztroską gawiedź dotychczas popierającą nierząd nieudaczników. Z pewnością nadchodzący kryzys otworzy im oczy, lecz będzie to bolesne. Niestety, nie ma nic za darmo.
  Poważny publiczny spór Belka -Rostowski

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY