Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Moje komentarze

 • Żegnam.
  To jest mój ostatni komentarz, więc nie widzę sensu w powtarzaniu się i usiłowaniu przekonywania osób myślących kategoriami głównego nurtu Nowego Ekranu.
  Po przeczytaniu postu “zaczarowanej dorożki” p.t. Kompromitacja Targalskiego i komentarzy pod nim widzę jak doświadczenia życia w innych systemach nas poróżniło. Poniżające epitety (gnój) w stosunku do dziennikarza wyrażającego swoje zdanie, napewno na czymś oparte, oraz straszenie go zbiorowymi pozwami sądowymi (circ) przekonały mnie ostatecznie o sprzeczności deklarowanego przez NE poszanowania wolności słowa, a skłonnością stosowania metod zamordyzmu znanych nam z PRL. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę całokształt państwowego aparatu, a w szczególności wątpliwą niezależność większości sądów. Nie zgadzam się też z dezawuowaniem zasłużonej Sprawie Wolnej Polski - Gazety Polskiej i red. Tomasza Sakiewicza.
  Te i wiele innych spraw potwierdzają słuszność mojej decyzji odejścia. "Po czynach poznacie ich”, a nie po deklarowanych planach dążenia do abstrakcyjnych wzniosłych ideałów, przy jednoczesnych próbach osłabiania jedynej istniejącej realnej siły mającej szanse zmienić Polskę na lepszą, dla wszystkich uczciwych obywateli. A tą siłą jest Prawo i Sprawiedliwość i sympatyzujące z nią nieliczne rzetelne media, oraz miliony Prawych i świadomych Polaków. Żegnam.
  Pożegnanie...
 • @Torin
  Nie tylko tym o których myślisz... ;)
  Amerykanka broni dumnej historii Wojska Polskiego
 • Dokładniejszy opis tego incydentu
  http://niezalezna.pl/22078-usa-rektor-uczelni-obrazil-polska-armie
  Amerykanka broni dumnej historii Wojska Polskiego
 • Cenzura???
  Kilka długich przerw w tłumaczeniu mogą wyciszać wypowiedzi p. Orbana związane ze Smoleńskiem. Czyżby o tragedii wogóle nie wspomniał?

  Rodacy w USA nie mają możliwości oglądania tego wywiadu, ale w Kanadzie nie mają problemu.
  Viktor Orban w rozmowie z Janem Pospieszalskim
 • To zbyt mało...
  ="Polska potrzebuje prezydenta”=

  Polska potrzebuje gruntownego oczyszczenia ze (zd)radzieckiej agentury, służącej wszystkim obcym i posowieckim “polskim” ośrodkom przekupującym i/lub szantażującym bezideową hołotę mianującą się wzajemnie samymi superlatywami.

  Twórcy II RP pomimo pewnych niedoskonałości (a kto jest doskonałym?), nawet powiązań z masonerią, etc. kochali i wiernie służyli POLSCE i PRAWYM JEJ obywatelom. A teraz nierządnice (samce też) wyśmiewają Patriotyzm i mają morale prostytutek niskiej klasy.
  Polska potrzebuje prezydenta
 • @Anna Zofia i contessa
  To są niezbite, jaskrawe dowody jak prymitywni *** rządzą naszą biedną Polską, za przyzwoleniem wielu rodaków i ku zadowoleniu wrogów zewnętrznych. W normalnym kraju każdy/każda z kłamców dostałaby “kick in the ass” - kopa w d***, a w III RP dostają wyższe intratne posady, stopnie generalskie, najwyższy urząd w sejmie (celowo przez małe s). KOSZMAR!!!
  Graś jak zwykle kłamie
 • Prawda
  Znakomita wypowiedź reżysera Grzegorza Brauna. Trzeźwa, racjonalna (i smutna) analiza sytuacji międzynarodowej w odniesieniu do Polski.

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d-RUXIBzRbk#!
  Graś jak zwykle kłamie
 • Teraz podlejsi sa “sojusznicy”...
  Zdrada Polski stała się z powodu strachu Churchilla i Roosevelta przed wojną z Sowietami. Obecnie Zachód po cichu zgadza się na powrót dominacji nad Polską jej silnych sąsiadów z powodu korzyści ekonomicznych. I to jest podlejsze...
  Protest Polaków w Londynie
 • @ Autor
  ="To dla mnie oczywiste, że Polacy w instytucjach międzynarodowych powinni głosować na Polaków niezależnie od poglądów politycznych. “=

  Z szacunkiem dla Autora, tym razem się nie zgadzam. Głosowałbym TYLKO na osoby rzetelne z partii do których mam zaufanie. Wolę uczciwego Niemca, Anglika, Duńczyka, etc. niż rodaka karierowicza bez ideałów, czasami z nieczystymi rękoma. Tacy mogą tylko przynieść wstyd Polakom...
  Głosowałem na Polaków - jak zwykle
 • Politruk Miecugow i towarzysze
  Zapamiętałem tego typa i drugiego cwaniaczka ze “Szkła... “ którego nie mogłem oglądać dłużej niż kilka minut. A to dlatego, że jak żywo przypominali mi NKWDzistów z Pol. Radia przebranych za (zd)radzieckich “księży patriotów”.
  Przekupni spece od płukania mózgów, czyli DRANIE i tyle!
  G. Miecugow o dziennikarstwie
 • @Faber
  Skorzystałem z podanej info, pogłębiając wiedzę o niedawno poznanym Paragwaju. Dzięki.

  Miejmy nadzieję, że Węgrzy oprą się złym siłom, a Polacy i inne gnębione narody pójdą za ich godnym uznania przykładem.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @ Autor
  Gratuluję dobrego naświetlenia kompromitujących naszą cywilizację spraw i stawiam 5 *. Będąc niedawno w Paragwaju nie znałem tych detali jego smutnej historii.
  Lekcja paragwajska
 • @Ketling2
  Świetny komentarz, lepiej nie powiedziałbym! Poważnie obawiam się jednak o losy węgierskiej karawany.

  Tym razem zgadzam się z circ, że trzeba się za nich modlić. A za Polskę też, żeby poszła ich śladami. Dla wspólnego dobra bratnich narodów.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @ Autor
  Widzimy te sprawy podobnie i podobnie nas nie rozumieją. :(

  http://123abc.nowyekran.pl/post/46748,czy-nasi-wegierscy-bracia-dadza-sie-zastraszyc

  Pozdrawiam serdecznie.
  Czujne oko Salonu na Budapeszt (może będzie donosik)
 • @Multimir
  To jaskrawy cyniczny paradoks, kiedy wola pokojowej i nikomu nieszkodzącej większości dbającej o prawidłowy rozwój swego kraju przeszkadza liderom innych demokratycznych krajów. A jacy z nich liderzy, jeżeli dają się wodzić za nos nieprawym kombinatorom?

  Łapy precz od Madziarów!
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @wiki
  Dla elit zachodnich nadal przyświecają lewicowe ideały, żyją w matrixie. Nie chcą poznać głębiej najbardziej barbażyńskiego i krwawego system XX wieku.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @jazgdyni
  Otworzyłem link (postawiłem *****) i widzę, że zgadzamy się na temat Węgier i jesteśmy podobnie tutaj traktowani. ;)
  Pozdrawiam.
  Czy nasi węgierscy bracia dadzą się zastraszyć?
 • @Jan Bogatko
  Przepraszam... Tym razem czytałem dość szybko, zbyt szybko i nie zauważyłem różnicy pomiędzy tymi Urbanami. A ważnym faktem jest to, że oboje szkodzą Polsce, czyli są dranie podobni do siebie i warci jeden drugiego. :)

  Co do ilości odsłon... moje opinie są często niewłaściwie rozumiane, czasami manipulowane, złośliwie interpretowane. Czasami zastanawiam się czy pisanie tutaj ma w ogóle sens.
  Kopernikus, wielki niemiecki astronom
 • @AnnaZofia
  Piękny ten obraz dzieci patrzących z nadzieją. :)
  Niebawem święto Trzech Króli
 • Nauka kosztuje
  Nie mogę zrozumieć lemingów i beztroską gawiedź dotychczas popierającą nierząd nieudaczników. Z pewnością nadchodzący kryzys otworzy im oczy, lecz będzie to bolesne. Niestety, nie ma nic za darmo.
  Poważny publiczny spór Belka -Rostowski

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY