Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Skandal cenzury w Parlamencie UE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Parlamencie Europejskim od wtorku pokazywana jest wystawa poświęcona katastrofie smoleńskiej. Ale podpisy pod zdjęciami ukryto pod białymi i czerwonymi paskami plastikowej taśmy. Oprócz posłów PiS, inni polscy posłowie powinni się wstydzić.

 

Odpowiedzialna za wystawy europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg (SLD), członek pięcioosobowego kolegium kwestorów PE, które decyduje o dopuszczeniu ekspozycji, w rozmowie z "Rz" przekonywała, że treść podpisów nie mogła zostać zaakceptowana, bo zostały dostarczone zbyt późno. Poza tym zawierały kontrowersyjne treści. – Na przykład jeden z nich mówi, że rosyjski żołnierz z radością rozbiją szybę w samolocie – twierdzi Geringer de Oedenberg. Inne napisy sugerują, że Rosjanie mogli zacierać ślady na miejscu katastrofy.

 //www.rp.pl/artykul/642005_Cenzura-w-Brukseli.html

KOMENTARZE

 • @Łażący Łazarz: Pełna zgoda!
  Ta niby polska posłanka z SLD - Geringer de Oedenberg nie widziała roześmianego ruskiego goryla z łomem niszczącego wrak TU-154M, a drugiego tnącego cable i przewody hydrauliczne. Jej podobni z Buzkiem na czele też nic nie widzieli, t.j. spraw niewygodnych strategicznemu partnerstwu zdeprawowanych polityków UE z putinowską Rosją.
 • @Łażący Łazarz
  są pod adresem: http://2009.salon24.pl/
 • @Łażący Łazarz
  http://lubczasopismo.salon24.pl/wiaromania/post/297223,napisy-z-wystawy-o-katastrofie-jaka-jest-prawda
 • Czytam i czytam
  te podpisyi zadnej kontrowersji nie mogę się dopatrzyć, ale widac owa posłanka ma jakiś nadprzyrodzony dar przetrząsania kątów w poszukiwaniu drugiego, a może i trzeciego dna. Albo mechanizm zaprzeczania rzeczywistości zadziałał.
 • @Pirx
  po co tam chodzić - oto ich treść:

  No other politician enjoyed such devotion of citizens as did Professor Lech Kaczyński.

  Żaden inny polityk nie cieszył się takim oddaniem obywateli jak Profesor Lech Kaczyński.

  In the opinion of a great number of Polish people Professor Lech Kaczyński was the most eminent Polish politician after the Second World War.

  Według opinii znacznej części polskiego społeczeństwa, Profesor Lech Kaczyński był najwybitniejszym polskim politykiem po II wojnie światowej.

  Russians damaged the wreckage of the plane which crashed in Smoleńsk on 10 April 2010. In the photograph an officer is smashing windows with a crowbar and showing a joyful gesture to his colleagues.

  Rosjanie zniszczyli wrak samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Na zdjęciu widać oficera niszczącego okna za pomocą łomu, jednocześnie wykonującego radosne gesty w stronę kolegów.

  Bodies of the victims in the Smoleńsk catastrophe were thrown by the Russians on the sheets of foil lying on the ground. In full public view they waited to be put into coffins.

  Ciała ofiar katastrofy w Smoleńsku zostały rzucone przez Rosjan na fragmenty folii ułożonej na ziemi. Leżały w ten sposób na widoku, czekając na włożenie ich do trumien.

  Such actions are in dramatic contrast to the principles of investigating aircraft accidents in the EU.

  Takie działania stoją w rażącej sprzeczności z zasadami prowadzenia śledztw dotyczących wypadków lotniczych w UE.

  Russian officers searched the site of the catastrophe by poking the ground with sticks. It is no wonder that a month or even three months after the tragedy Polish tourists kept finding pieces of human bodies and important devices from the plane. This casts doubt upon professionalism and reliability of Russia.

  Rosyjscy oficerowie przeszukiwali miejsce katastrofy poprzez wkładanie kijów w ziemię. Nic dziwnego, że po kilku miesiącach od tragedii polscy turyści znajdowali na miejscu fragmenty ludzkich ciał i ważne urządzenia z samolotu. To poddaje w wątpliwość profesjonalizm i wiarygodność Rosji.

  Unidentified pieces of the wreckage were put on trucks. Such treatment has made it impossible to reconstruct the plane and investigate it.

  Niezidentyfikowane fragmenty wraku zostały ułożone na ciężarówkach. Takie obejście się z nimi uniemożliwiło rekonstrukcję i zbadanie samolotu.

  The site of the catastrophe was visited by outsiders, even children and teenagers. The highest officials of the Russian Federation accepted this negligence. In the photograph Minister Shoygu is shown ignoring the teenagers standing on the right.

  Miejsce katastrofy odwiedzały osoby z zewnątrz, nawet dzieci i młodzież. Najwyższe władze Rosji zaakceptowały to niedopatrzenie. Na zdjęciu widać Ministra Shoygu, który nie zwraca uwagi nastolatkom stojącym po prawej stronie.

  Every month there are more and more of those who wish to protest against handing over to the Russian Federation the right to investigate the catastrophe.

  Każdego miesiąca liczba osób, które sprzeciwiają się prawu Rosji do prowadzenia śledztwa, rośnie.

  Probably due to lack of protective roofing it will be impossible for an international body of experts to conduct a thorough examination of the wreckage. More than half the Polish citizens call for such a commission to be appointed.

  Prawdopodobnie z powodu braku ochronnego dachu nad wrakiem samolotu, niemożliwe będzie jego dokładne zbadanie przez międzynarodowych ekspertów. Ponad połowa polskich obywateli chce ustanowienia takiej komisji.

  The catastrophe in Smoleńsk is called the “second Katyń”by many Poles. Polish citizens who were members of the country’s elites died in both of these tragic events. They all lost their lives in Russia.

  Wielu Polaków nazywa katastrofę w Smoleńsku "drugim Katyniem". Polska elita ginęła w obu tragicznych wydarzeniach. Wszyscy oni stracili życie w Rosji.
 • @raven59
  Lewakom w Unii Europejskiej wszystko przeszkadza,
  doczekaliśmy się cenzury, tym razem w Unii - nie ma co!
 • Papierek lakmusowy
  Powody, dla których zasłonięto napisy, są zupełnie inne od tego, co artykułują uspawiedliwiający ten akt. Wszyscy wiemy, ale nikt nie chce głośno powiedzieć - to przykład politycznych zagrywek. Ktos napisał tekst, by poinformować, drugi nie chce tej informacji upubliczniać i tyle. Widzimy na podstwie tej polaryzacji, kto chce prawdy, a kogo ona uwiera i pokazywać jej nie chce. PE wyraźnie nie chce! Sygnał mówiący wiele - hierarchie wartości, jakimi kieruje się PE są różne od tych, które przyświecały twórcom wystawy prawdy o Smoleńsku...
 • @cyborg59
  Unią rządzą lewaki - ot co!
 • @raven59
  Lewactwo i użyteczni idioci, albo też i na liście płacy b. raju proletariatu z płk. KGB na czele. A Polakom którzy “naszych” tam wysłali - HAŃBA!!!
 • @Autor
  Niech Pan ich zrozumie. Wystawa stwierdza nieprawdę. W Smoleńsku samolot nie upadł.
 • Kolejny dowód na Monachium-Brukselę 2010, kolejny dowód na nową Jałtę
  "Rosjanie zniszczyli wrak samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r. Na zdjęciu widać oficera niszczącego okna za pomocą łomu, jednocześnie wykonującego radosne gesty w stronę kolegów."


  Każdy wie, widział iż to święta prawda.
  Orwellowskie, unijne zaprzeczenie, kto nimi rządzi? Sama ruska agentura plus dosłownie wszyscy w globalnej mafii new world order. Dobrze jednak iż w ogóle jest wystawa, fotografie mówią sam za siebie.
 • @Marek Kajdas: Kolejny dowód na Monachium-Brukselę 2010, kolejny dowód na nową Jałtę "Rosjanie zniszczyli wrak samolotu, który r
  ozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.”
  ==============================================

  Wtedy pod Smoleńskiem nie rozbił się żaden samolot.
 • @raven59
  =“po co tam chodzić - oto ich treść:”=

  Dziękuję za szybkie i dobre przetłumaczenie tekstów. Teraz widać komu prawda w oczy kole.
 • Witam
  Pan Schetyna twierdzi, że wszystko trzeba uzgadniać. Taaa, no jak z tą tablicą, też trzeba uzgadniać, uzgadniać wersję bo sama prawda nie wystarczy trzeba tą prawdę odpowiednio nazwać, owinąć, żeby była jeszcze bardziej "prawdziwa" i nie do podważenia. Co ciekawe ( przepraszam Varsie, dalej odniosę się do tekstu na znikniętej tablicy) szanowny "mer" Smoleńska stwierdził w wywiadzie, że setki Rosjan upominały się codziennie o napis w języku rosyjskim, bo nie mogli zrozumieć tego co tam Polacy napisali. No oczywiście, naiwni ludzie, łudzili się że władza im polski napis przetłumaczy, a tu, niestety, kuku, władza wychodząc naprzeciw prośbom narodu, przetłumaczyła ale po swojemu i teraz już każdy wie, że w Smoleńsku wydarzyła się katastrofa lotnicza, w której zginął polski Prezydent (zapewne w drodze do ... Japonii.) Dalsze losy spornego skandalu znamy wszyscy, Hrabia wspólnie z panem Miedwiediewem ogłosili konkurs, międzynarodowy, w którego jury Polska będzie miała swoje miejsce. Ponieważ o konkursie na pomnik mówi się od jakiegoś czasu zwróciłem się do mojego znajomego artysty z propozycją aby wziął w nim udział, wydawało mi się bowiem, że spełnia przynajmniej podstawowe warunki aby w tym przedsięwzięciu udział wziąć. Poprosił, żebym go nie obrażał... Dziwne, choć można na to i spojrzeć z drugiej strony: będziemy mieli wysyp "Wajdowiczów"...

  Pozdrawiam i z niecierpliwością oczekuję wiekopomnych, uzgodnionych z wersją MAK dzieł, zarówno w Smoleńsku jak i na Krakowskim Przedmieściu.
 • @AnnaZofia
  W PE są z pewnością prawi ludzie, lecz niestety oprócz z PiSu, nie wielu jest z Polski. Nawet p. Buzek w sprawie 10.04.2010 zachowuje się nie jak Polak powinien.
 • @cyborg59
  Nieetyczne postępowanie kolegium PE pozostanie ciemną plamą na sumieniach jego członków, jak i na PE jako całości. Niewątpliwie ta sprawa cenzury odbije im się czkawką.
 • @Grzegorz Rossa.
  =“Niech Pan ich zrozumie. Wystawa stwierdza nieprawdę. W Smoleńsku samolot nie upadł.”=

  Zgoda. Po zdjęciach i innych danych można łatwo dojść do wniosku, że napewno była eksplozja tuż nad ziemią. O tym jednak organizatorzy wystawy nie pisali, trzymając się wydarzeń sprawdzonych. Pomimo to te wiadomości były, jak widzimy, nie do przełknięcia tym na usługach, albo panicznie bojących się, rządu płk. Putina.
 • @Marek Kajdas
  =“Orwellowskie, unijne zaprzeczenie, kto nimi rządzi? Sama ruska agentura plus dosłownie wszyscy w globalnej mafii new world order. Dobrze jednak iż w ogóle jest wystawa, fotografie mówią sam za siebie.”=

  Interesy władców Rosji na ogół nie idą w parze z interesami kół rządzących zachodnim światem. Niestety, nie dochodzenie do prawdy w tym przypadku może służyć obu stronom.
 • @Anderson
  Cel kagebowców w zmianie tekstu tablicy jest zbyt widoczny. Synom morderców z Katynia i tym z Kremla, przeszkadzała PRAWDA zawarta w krótkiej treści. A to świadczy, że nieludzka ziemia taką pozostaje, pomimo bandy żegnającej się w stylu prawosławia i starającej zachowywać się jak angielscy dżentelmeni.
 • @Vars: Po zdjęciach i innych danych można łatwo dojść do wniosku, że napewno była eksplozja tuż nad ziemią.
  Można łatwo dojść do wniosku, że eksplozji nie było.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/9171,smolensk-wybuch-paliwowo-powietrzny-w-gapie
 • @Grzegorz Rossa.
  Dziękuję za ciekawy link.

  Chyba nikt nie wie w 100% ile przyczyn spowodowało zniszczenie samolotu. Mógł być uruchomiony mechanizm zablokowania urządzeń sterowniczych w połączeniu z jakąś bombą, wewnątrz lub z zewnątrz. Chodzi mi o to, że TU-154M był zniszczony nad ziemią jakimś środkiem wybuchowym.
 • @Pirx
  Dziękuję za podanie interesujących linków.
 • Zaklejenie napisów w PE
  świadczy tylko o tym, że w całej UE obowiązuje cenzura a mówienie o wolności słowa można między bajki włożyć. I po co nam było powracać do starych, utartych wzorów z okresu stalinizmu poprzez akcesję do UE?
 • @Vars: TU-154M był zniszczony nad ziemią jakimś środkiem wybuchowym.
  Nie ma śladów. Tam samolot nie upadł. To jest podrzucony złom z innych samolotów.
 • @traszka
  Wolność słowa na zachodzie jest ograniczona często “poprawnością polityczną”, co ma też swoje dobre strony. Jednak tym razem PE zaszkodził swojemu wizerunkowi i miejmy nadzieję, że ta sprawa nie ujdzie lewakom na sucho. To wzbudza pogardę dla ich standardów!
 • @Grzegorz Rossa.
  ="Nie ma śladów. Tam samolot nie upadł. To jest podrzucony złom z innych samolotów.”=

  Tego też wykluczyć nie można, chociaż taki scenariusz byłby prawie "science fiction".

  Dlatego zdjęcia satelitarne NATO i powołanie śledczej międzynarodowej komisji jest KONIECZNOŚCIĄ. Wcześniej niż później “kłamstwo smoleńskie” PADNIE!
 • @Vars- samolot
  Rosjanie też się w tym gubią. Niszcznie samolotu sprawia wrażenie że chcą coś ukryć - swoją niewiwdzę w badaniu katastrof samolotowych. Ciekawe jak rząd Tuska by się zachował gdyby rosyjski samolot zwalił by się na polską ziemię. A to jest możliwe. Pozdrawiam.
 • @Vars: taki scenariusz byłby prawie "science fiction".
  Przeciwnie. Nie mieli żadnych powodów do strącania samolotu.

  ============================================
  „zdjęcia satelitarne NATO i powołanie śledczej międzynarodowej komisji jest KONIECZNOŚCIĄ.”
  ============================================

  I bez tego wszystko widać.

  ============================================
  „Wcześniej niż później “kłamstwo smoleńskie” PADNIE!”
  ============================================

  U mnie już padło.
 • PISowi mówię NIE !!!!
  Jestem Polakiem i wstydzę się za takich parlamentarzystów z PIS
 • PIS = kretyniżm
  skandal to co PIS wyrabia w tym Parlamencie Europejskim
 • @kanton
  Rząd Rosji w niczym się nie gubi, wręcz odwrotnie, planuje i plany wykonuje z premedytacją. Ich “śledztwa katastrofy” nie można tłumaczyć brakiem ekspertyzy, ani “rosyjskim bałaganem”.

  W tej sprawie oni b. dobrze wiedzą co robią.
 • @pawel
  =“ PIS = kretyniżm
  skandal to co PIS wyrabia w tym Parlamencie Europejskim”=

  Często się zdarza, że ktoś nazywa kogoś tym kim sam jest. :-)

  Postępowanie rządu Tuska po Tragedii otworzyło oczy wielu Europejczyków na stopień uzależnienia tego rządu od kagebowskiej Rosji - kontunuatora agresywnej polityki b. ZSRR. Szacunek mają dla prawych posłów PiS, a nie dla lokaji ich niedawnych śmiertelnych wrogów.
 • @Grzegorz Rossa.
  =“ Nie mieli żadnych powodów do strącania samolotu.”=

  Oczywiście, Pan żartuje.

  Jak wytłumaczyć ciała pasażerów i załogi na terenie katastrofy, jeżeli nie w tym miejscu ona by zaistniała?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY