Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Do diabła z Kaczyńskim i jego PiSem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak drastycznego tytułu użyłem celowo dla zwrócenia Państwa uwagi. Thank you! A teraz proszę mi pozwolić dokończyć b. głęboko leżący mi na sercu temat.

 =“ Wczoraj około 2 tys. osób wzięło udział w I Kongresie Nowej Prawicy w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane p rzez partię UPR-WiP, której lideruje Janusz Korwin-Mikke.W Sali Kongresowej PKiN zasiedli głównie sympatycy tego ugrupowania. Kongres, który zgromadził tez inne prawicowe środowiska polityczne, miał charakter debaty na temat obecnej sytuacji Polski oraz jej przyszłości.”=

Na wspominanie partii szlachetnego Marka Jurka, oportunistycznych kluzikowców z PJN, itp. nie warto tracić czasu. Również tutaj zauważam u wielu osób (szlachetnych, patriotycznych, katolickich) pomysły odcięcia się od “niedoskonałego" PiSu z Kaczyńskim na czele i stworzenia nowej doskonałej partii. Byłoby to największą dla mnie radością życia, gdyby to prowadziło do oczekiwanego celu. Niestety, realistyczne patrzenie na świat nie pozwala mi być w tej sprawie optymistą. Mój pierwszy wpis na NE poświęciłem PiSowi: //123abc.nowyekran.net/post/4487,pis-jest-jedynym-ratunkiem-dla-tonacej-rp 

Później zniesmaczony zbyt idealistycznymi i szkodliwymi opiniami, ściągnąłem na siebie gromy i niewybredne obelgi, a nawet dwie very unfair “notki" na temat mojej skromnej osoby, pisząc: //123abc.nowyekran.net/post/5832,dywersanci-na-nowym-ekranie
Zgodnie z postkom. zwyczajami w PRL-bis, nikt seniora Varsa dotychczas nie przeprosił...
 
Kierując się dobrem sprawy przełknąłem upokorzenia i znowu wróciłem do konieczności popierania PiS w: //123abc.nowyekran.net/post/8619,zwyciestwo-pis-albo-rzady-postkomuny
 
Obsesja Varsa? Zgodnie z niedawną opinią kanadyjskich lekarzy nic mi nie dolega. 
 
Pozdrawiam wszystkich idealistów życząc im logicznego i opartego na realiach postępowania, dla dobra naszej Ojczyzny.

KOMENTARZE

 • Ratunku Mili Vanili
  Milli Vanilli. Była taka popgrupa , bardzo znana w 1988r. Wielkie przeboje, wielka kariera, arcy śliczni, arcy utalentowani prawie jak nasz Tusk. Gdy opadała kurtyna wyłączano playbacka. Oni tylko otwierali usta, śpiewali inni. Tak jest z naszym pięknym nierządem i ich pomagierami z V-tej kolumny. Są śliczni i tacy nowocześni, europejscy i dobrze ubrani i ubabrani w wielki przekręt: zmieszczenia niepodległości Polski za zaciągane na nasz koszt kredyty, za przyzwoleniem Polaków, ba nawet przy ogólnej zabawie z playbecka . Piosenki śpiewają w Tel Awiwie, Moskwie i Berlinie. Nierząd tylko otwiera usta. I Polacy są zachwyceni. Świat nas POchwali. Zapominają tylko. że ta banda ma już zapewnione dożywotnie pensje u swoich mocodawców, my z długami będziemy spłacać roztrwonione na zniszczenie suwerenności państwa polskiego pożyczki jeszcze przez kilka generacji, To sami Polacy kredytami sfinansowali dojście do władzy i całą tą dywersję PO. Koszmar, Ratunku.
 • @dadam
  Podał Pan doskonałą analogię. Tak, to jest show Mili Vanili, lecz nie na scenie ale w życiu naszego Narodu, zagrażający jego istnieniu, w obecnych granicach, i jego państwowości.

  Prawdziwi aktorzy występują nie tylko w tych trzech miastach, ale w innych też. A (zd)radzieccy nasi rodacy, z przyzwyczajenia, służą za judaszowskie srebrniki wszystkim suto płacącym.

  Pozdrawiam.
 • Panie Vars
  Doprawdy sądzi Pan, że opinia kanadyjskich lekarzy naprawdę jest w tym Pana tłumaczeniu się jakimkolwiek argumentem?
  Jeżeli tak, to jak słońce na niebie, bo tak tego jestem pewny, w niedługim czasie owi kanadyjscy lekarze przepiszą, zalecą, zasugerują Panu dłuższy odpoczynek od polskich portali społecznościowych, politycznych, patriotycznych, religijnych, kulturowych, kultowych, masowych, zbiorowych i każdych innych, polskich właśnie.
  Tak będzie. Jak słońce na niebie.
  Chyba, że przestanie Pan się tłumaczyć, pozwoli się wciągać w jałowe dyskusje, a zacznie mówić, siłaczom i siłaczkom intelektu, i mam tu na myśli prawie wszystkie osoby, które zamieściły komentarze na Pana blogu, że są sto lat za murzynami, nic nie ujmując murzynom ma się rozumieć. I jako społeczeństwo in gremium, i jako naród in gremium, i jako emanacja wymienionych czyli jako państwo, też w całości ma się rozumieć.
  Jeżeli będzie Pan mówił i pisał jak wygląda ta ich polska, jak wyglądają oni sami, pisał obiektywnie i prawdziwie, to może Pan nie zwariuje do końca. A i może nawet niektóre naczelne pójdą po rozum i może nawet go, ten rozum znajdą, i może nawet zaczną używać. Napisałem to w trybie warunkowym, bo z takimi naczelnymi jak te tutaj to nigdy nic pewnego. Znaleźć to i owszem może im i się pofarci, ale czy zaczną używać to można już mieć uzasadnione wątpliwości. Bo przecież powszechnie jest wiadomym, że taki co i znajdzie to najsampierw do gęby pcha i dopiero jak się udławi to zaduma dlaczego.
  Wiem, ze mówienie polakowi lub też polce o tym, że nie jest takim, taką jakimi siebie widzą, lub sądzą że są, jest jak zbytnia zażyłość z orangutanem czy szympansem, która nieuchronnie doprowadzi do małpich wrzasków. Małpich wrzasków o co? A o cokolwiek. O patata, o banana, o figę, o miejsce na gałęzi, o lusterko, szkiełko, koralik czy inną duperelkę. Tak to jest i pewnikiem tak pozostanie.
  No ale skoro Pan ma nadzieję, że mówieniem prawdy można co osiągnąć to nie mogę przecież Panu takiej nadziei odbierać. Jedyne co mogę Panu doradzać to nie uleganie pohukiwaniom i wyciom, to stanie twardo i konsekwentnie na solidnym gruncie etyki i moralności i poszanowania dla prawdy.
  I niech się nie da Pan zwariować, bo homo sapiens morfa polonez są cfane po swojemu.
  A wszystko przez te neurony lustrzane, które i owszem są potrzebne ale nie jedynie wystarczające.
 • @SWD40
  B. mi miło, że ktoś rozumie 74-letniego Polonusa urodzonego na Litwie, żyjącego pół wieku daleko od swojej Ojczyzny w której smutnie egzystował (PRL) tylko 17 lat.

  Na te "małpie wrzaski” nie mogę nawet bardziej skutecznie reagować, ze względu m. in. zubożonego języka polskiego i pisania dwoma palcami. Często muszę zaglądać do słownika w poszukiwaniu polskich odpowiedników słów angielskich. Tu mają przewagę nad technologiem wykształceni w Polsce humaniści. Szkoda tylko, że ich poglądy i kultura były kształtowane przez profesorów, dzięki którym nie doszło do lustracji TW SB.

  Dziękuję za miłe wsparcie. Pozdrawiam z nieco normalniejszego świata.
 • @SWD40
  Pisanie na polskich forach uważam za swój obowiązek. Na wielu z nich mam niezłą reputację, nawet przeciwnicy polit. okazują mi pewien szacunek. Na NE dostaję bolesne ciosy, od niby prawicy. Tak jak PiS, nawet przy pomocy Boga.

  Płukanie mózgów w PRL zniekształciło umysły milionów Polaków. W czasie okresowych wizyt w Polsce ze zgrozą zauważam jak bardzo zmienili się Polacy przez ostatnie 50 lat. Przymiotników nie będę tu używał, bo obraził bym tysiące ćwierćinteligentów z doktoratami gorliwie czytającymi POLITYKĘ z "Dodatkiem dla Inteligentów". Można by pękać ze śmiechu z ich inteligencji, ale tu trzeba płakać.
 • @norwid
  Odpowiem Panu po północy polskiego czasu, wieczorem naszego (6 godzin różnicy). Wychodzę na cały dzień z domu.
 • @Vars
  Wyborcy PiS rzadko wspierają się nawzajem, ja także mam czytelników i dyskutantów na ogól jawnie z antypisu. Taka nasza III RP. PiS ma opozycje choć jest w opozycji i oblężeniu. Trzeba robić swoje.
 • Witam:)
  http://czashonoru.nowyekran.pl/post/10920,blogerzy-podaje-sposob

  Na pewno Pan widział ten post. Zachęcam do działania. Napisałem podobnie u Brian.
  :)
  Pozdrawiam
 • @norwid
  Niestety, PiSowscy naganiacze tak mają, nie tylko że nie dostrzegają faktów i nie posługują się logiką, to jeszcze nawołują do "logicznego i opertego na realiach postępowania"... Niestety to się jak widać sprawdza na ogłupiałym i biegnącym za każdym, kto pomacha flagą, społeczeństwie. http://mufti.polacy.eu.org/889/o-pozytkach-ze-zmywania-naczyn/
  Pozdrawiam Polaków!
 • Drogi Panie Vars
  Życzę zatem Panu aby ten obowiązek, o którym był Pan raczył napisać, przynosił w przyszłości dobre owoce.
  Ja wprawdzie mam po dziurki od nosa tego polskiego warcholstwa i nie chce mi się już z nimi gadać, ale nie oznacza to, że jest mi wszystko jedno. Dlatego też pozwoliłem sobie skreślić tych kilka słów do Pana by powiedzieć Mu, że albo musi się Pan wykazać anielską cierpliwością w obcowaniu z homo sapiens morfa polonez nie licząc przy tym na zbyt szybkie postępy z ich strony, a nawet licząc się z brakiem takowych, mam na uwadze te postępy cokolwiek to znaczy, albo niech Pan sobie da spokój z całym tym kramem, tą menażerią dopóki jest Pan przy zdrowych zmysłach.
  A tak na marginesie, od ponad 20 lat mają Polacy wolny kraj, niepodległe państwo i sami decydują o swoim losie, a spieprzyli dokumentnie i całkowicie wszystko co można było spieprzyć. Ci którzy tu piszą też się do nich zaliczają. Taka jest prawda. Drugiej takiej szansy obecne pokolenia polaków za swojego życia już nie otrzymają.
  Przykre to słowa, ale podobno przynajmniej co niektórzy są gotowi, jak sami twierdzą, na prawdę co ich wyzwoli.
  A no zobaczymy ilu jest tych gotowych.

  Pozdrawiam
 • @SWD40
  "...od ponad 20 lat mają Polacy wolny kraj, niepodległe państwo i sami decydują o swoim losie,"

  Jest pan przekonany, że to co pan napisał to prawda?
  Ja mam trochę inne wrażenia...
 • Moj panie libero
  co tam się panu wydaje, to mnie mało interesuje. Bo jak kto kiep to kiep nawet kiedy mu się co innego wydaje. Chyba że jest rodzaju żeńskiego, a to pardon, to wtedy jest kiepa.
  papa
 • @SWD40
  O, widzę, że ktoś tu pozjadał wszystkie rozumy i jeszcze jakiś bardzo przyspieszony kurs dobrego wychowania zaliczył.

  PS. Pozdrawiam gospodarza i gratuluję obstawy :D))))
  Już drużynę powoli pan ściąga?
 • @Naczelny
  Poczytałem linka. Widać z niego Pana “Poplątane zawijane” pomysły i chęć bycia “odganiaczem” od PiS.

  Pozdrawiam rozsądnych obywateli RP!
 • @SpiritoLibero
  =“@SWD40
  "...od ponad 20 lat mają Polacy wolny kraj, niepodległe państwo i sami decydują o swoim losie,"

  Jest pan przekonany, że to co pan napisał to prawda?
  Ja mam trochę inne wrażenia... “=

  SWD40 z pewnością miał na myśli, że Polacy mogliby mieć “wolny kraj, etc.” gdyby nie spieprzyli. A jego odpowiedź była prawdopodobnie skutkiem irytacji spowodowanej różnicą poglądów wyrażanych przez Pana w innych tematach.

  P.S. A o jakiej to drużynie Pan wspomina?
 • @norwid
  Moim zdaniem niesłusznie stawia Pan znak równości pomiędzy PO i PiS. Różnice są b. widoczne. Są pewne podobne podejścia do spraw i problemów, lecz głównie do tych narzuconych przez Traktat Lizboński, lub tych akceptowanych przez miliony obywateli. W tym miejscu powie Pan: a czy nie prezydent Kaczyński podpisał T.L.? Tak, podpisał, ale jako przedostatni w UE, przed Klausem z Czech. Innego wyjścia nie miał.
 • @norwid
  =“ Nawet sama Olejnik córa pułkownika SB była pod wrażeniem wyczynu Marka Jurka, który z powodów pryncypialnych oddał stołek.”=

  No tutaj to się Pan nie popisał. Olejnik i jej komuszesyny będą przyklaskiwać nawet diabłu, jeżeli będzie szkodził ich wrogom z PiSu.
 • @Vars
  Napisał wyraźnie, twierdząco, że MAJĄ. A to jest fałsz.

  Drużyna? Coś mi się pokręciło, przepraszam :D)
 • @SWD40
  Dziękuję za dobre rady i życzenia. Dopóki zdrowie mi pozwoli będę wtrącał swoje trzy centy dla rodaków otwartych na inną prawdę, niż wyczytaną od kołyski z Trybuny Ludu i jej młodszej siostry - GW i innych z mainstream’u. Mam nadzieję, że to niezupełnie zmarnowany wysiłek...

  Pańskie zdanie zacytowane przez SpiritoLibero uważam za przejęzyczenie się, bo faktycznie Polacy takiej Polski nie mają. Także, tylko część piszących tutaj przyczyniła się do smutnego stanu rzeczy.
 • @SpiritoLibero
  =” Napisał wyraźnie, twierdząco, że MAJĄ. A to jest fałsz. ”=

  Wydaje mi się to przejęzyczeniem, bo z całości jego tekstu tak można przypuszczać.

  Poczułem się rozczarowany tą drużyną, która mogłaby stać się zalążkiem dywizji pancernej Varsa. :-)
 • @Marek Kajdas
  Wielu Polaków woli bujać w obłokach, liczyć na cuda niż patrzeć na sprawy realnie popierając najlepszą, sprawdzoną i mającą poparcie kilku milionów obywateli - PiS.

  Zakładanie nowych partyjek stało się narodowym hobby z czego b. cieszy się robiąca Polaków w konia bezkarna dotąd postkomuna.
 • @Anderson
  Czas Honoru podjął się ważnej i potrzebnej inicjatywy uświadamiania obcych polityków, którzy czasami wiedzą o Polsce mniej niż my o drugiej stronie Księżyca.

  Pozdrawiam.
 • @Autor
  Proszę się nie zniechęcać. Ostatnio też wdałam się w dyskusję z dwoma wyznawcami JKM kiedy przeczytałam to:
  http://wiktorinoc.nowyekran.pl/post/10890,powitanie-i-kongres-nowej-prawicy
  Nie przyjmują argumentów, wyzywają od kłamców i lewicowców, żądając jednocześnie konstruktywnej krytyki - to należałoby zbadać! Ale zawsze jest nadzieja na nawrócenie... choć nie wiem, bo "niedokładnie" czytają i w końcu stwierdzają, że nie wiedzą o co chodzi... Taka postawa dziwi po 10.04.2010, bo myślałam, że wtedy już zasłona opadła i zobaczyliśmy w jakim stanie jest Polska, ale jak widać nie wszystkim oczy się otworzyły a niektórym to nawet się zamknęły... Przykro, że na prawicy się tak dzieje, ale cóż, trzeba robić swoje.
  Pozdrawiam i polecam do poczytania na temat polskiej "prawicy":
  http://niezalezna.pl/9243-korwin-jurek-%E2%80%93-komu-sluza
  http://niezalezna.pl/3181-janusz-korwin-mikke-%E2%80%93-wielka-mistyfikacja
  http://niezalezna.pl/3196-korwin-odkrywa-karty
  http://blog.gwiazdowski.pl/index.php?subcontent=1&id=932

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY