Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Dlaczego niby normalni Polacy nie widzą otaczających ich faktów?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po rozesłaniu email w sprawie podpisywania apelu o powołanie międzynarodowej komisji do wyjaśnienia tragedii pod Smoleńskiem, otrzymałem taki oto email od dobrze mi znajomego inżyniera z Polski.

 

 
 
Witam! Nie popieram tego poglądu.Jestem z przekonania przeciwnikiem  poglądów ludzi   związanych z PIS-em.Ta opcja polityczna jest zaprzeczeniem wielu postępowych działań i   myśli .Ci ludzie muszą pozostać w mniejszości , która nigdy nie powinna dojść do władzy.W naszym kraju jest miejsce dla wszystkich , którzy myślą inaczej.Nie powinno być jednak  tak dużej tolerancji dla ewidentnych szkodników społecznych niszczących nasz społeczny porządek.Txxxx ,proszę Cię nie popieraj tych ludzi. My, mieszkający w Polsce mieliśmy przez lata rządów PIS-u możliwość poznania  ich metod  działania i ich pokrętnej polityki.To nie są ludzie  ,którzy zbudują ,nowoczesny kraj  i będą stanowić gwarancje  demokracji i dobrego sąsiedztwa  wokół nas. Wy mieszkający daleko od Polski  nie  mając wielu informacji budujecie swoje poglądy na fałszywych fundamentach.Tego apelu nigdy nie poprę ,uważam ,że  nie powinien poprzeć go -żaden przytomny  Polak mieszkający czy to w kraju ,czy też za granicą.
 
Odpisałem:
 
B. mi przykro. Nie zdawałem sprawy, że nawet Ty możesz mieć tak zniekształcone myślenie. 
 
Tu nie chodzi o PiS, a o dojście do prawdy o przyczynach katastrofy. Reszta w Apelu. Dobre stosunki z Rosjanami tak, ale złodziejski rząd kagebowskich oligarchów jest jaki jest. I jemu rząd Tuska oddał śledztwo z “pełnym zaufaniem", a jak ono wygląda to wszyscy widzą w całym świecie. Oprócz wierzących w prawdy michników z GW i ubeków z Polityki z dodatkiem ... “Dla inteligentów”. He, he...
 
Nowoczesnykraj... palikotów, sawickich, niesiołowskich... "kręcących lody" kosztem ogłupionych milionów żyjących w wielkiej biedzie, na szarym końcu biednych Europy... 780 miliardów zł. zadłużenia kraju... okropna biurokracja, łapówki i sądownictwo prawie na poziomie Rosji... rozgrabiony majątek po PRLu, zawalony przemysł, rozbrojone WP, służalczość wobec Rosji i Niemiec słusznie dbających o swoje interesy, etc. etc. To są kpiny ze zdrowego rozsądku.
 
Proszę, nie odpisuj. Raczej zmień źródła swoich informacji.
 
Pozdrawiam...

KOMENTARZE

 • Gdybyś Varsie
  mieszkał w Polsce i do wyboru miał 3 telewizje informacyjne, oraz serwisy informacyjno-publicystyczne pozostałych stacji telewizyjnych z wyjątkiej jednej, oglądanie której określane jest "obciachem i ciemnotą", które tak właśnie PiS przedstawiają i żądania wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku łączą z "pisowskimi awanturami",czytał gazety wielkonakładowe z treściami o podobnym stylu - to byś się temu inżynierowi nie dziwił.
  On to na pewno ogląda i narasta w nim niechęć do tych oszołomskich pisiorów. Bo tylko oni , wg tych mediów, domagają się prawdy o katastrofie.
  Zapracowany, zaganiany codziennymi sprawami człowiek nie ma czasu na szukanie wiarygodnych informacji - bierze za wiarygodne to, co mu się wlewa ze wszystkich stron.
  Pozdrawiam
 • Szczerze współczuję, bo to przykre, jak zwykle kontakty z lemingami.
  Wobec ogromu ignorancji leminga, wobec jego niechęci do samodzielności w myśleniu, do wszelkiej niezależności, wobec jego agresji sztucznie wzbudzonej i nakierowanej na urojonego przeciwnika - normalny człowiek jest przecież bezradny.
  Kontakt taki tym bardziej jest przykry, im bardziej leming pogrążył się w samouwielbieniu i pewności siebie.
  A jeśli to ktoś znajomy, ktoś kogo lubiliśmy, tym bardziej nam smutno.
  Tracimy dla nich szacunek, wstydzimy się za nich.
  Oni się niczego nie wstydzą i bardzo są sobą zachwyceni.
 • @grazss Racja. Potrzebny jest choć jeden kanał publicznej TV i Radia, mówiący prawdę.
  W tej chwili, patrząc na całą zawartość programową, na prowadzących, komentatorów, zapraszanych gości ..., to praktycznie wszystkie stacje - oprócz "tej jednej" - prezentują jedną linię ... od Ordyńskiego przez Szubartowicza, do Żakowskiego.

  To, o co od początku nieustannie apeluję do NE, czyli internetowa telewizja, transmitująca ważne, acz niewygodne dla rządzących, wydarzenia medialne, jedynie częściowo załatwi problem - popler.tv (RadioWNET), to za mało! Większość ludzi jest za bardzo zabiegana, by sięgnąć dalej po informacje i zadowala się tym co ma, po odruchowym włączeniu telewizora w domu lub radia w samochodzie ...
 • "Zmień źródło informacji" - doskonałe hasło! Brawo Varsie
  Chce mi sie zakrzyknąć: Brawo, Varsie! Cudnie zareagowałeś na tekst tego inżyniera. Znam wielu inżynierów (sama też nim jestem), którzy myslą skrajnie odmiennie niz ten Twój znajomy. "Zmien źródło informacji" - to winno być hasłem dzisiejszych Polaków. Będę je szerzyć jeszcze intensywniej niż dotąd (choć innymi słowami to robiłam, ale Twój tekst jest zwięzłym skrótem, istotą sprawy). Tak jak swego czasu prymitywne plemiona w zachwycie nad kolorowymi paciorkami, sprzedawały "białym" swoje bogactwa, tak obecnie tzw. lemingi sprzedają za kolorowe obrazki na ekranach telewizorów, swoje "bogactwo" - głosy wyborcze. "Kupujący" te głosy prześcigają się "kuszeniu" - kolory nawet się ruszają... Takich ma wyborców PO. Dają się nie tylko mamić "błyskotkami", ale jak przedszkolaki wierzą we wszystko, co im ferajna Tuska powie (np. Kopacz o ziemi smoleńskiej czy MAK o "przykrym incydencie" smoleńskim). Taki poziom intelektualny wyborców PO. Albo cynizm. Nie wiadomo co gorsze.
 • @ All
  B. dziękuję za komentarze. Będę miał dostęp do Internetu za kila dni i dopiero wtedy odpowiem. B. przepraszam.
 • „tragedii pod Smoleńskiem”
  A czy wolno wiedzieć, jeżeli, oczywiście, to nie jest zbyt wielką tajemnicą, jakaż to tragedia miała miejsce pod Smoleńskiem?
 • Współczuję.
  Najgorsze jest to, że tak się zbłaźnił inżynier - czyli człek "z natury" przyuczony do operowania faktami, FAKTAMI, nie fucktami, liczbami i w ogóle "nagim" real lifem a nie paranoją.
  Fakty są takie, że "za Kaczyńskich" zarabiałam dobrze, byłam bezpieczna (sądy i policja bały się ścigać na prośbę kumpla, działały tylko formlanie), korzystałam z koniunktury itp. Nawet gdybym odrzuciła "ciemnogród" typu suwerenność paliwowa (czyli w ogóle suwerenność jako taka) i inne temu podobne przesądy (armia, porty), to i tak sam portfel by mnie zaprowadził "do Kaczyńskich". No, ale lemingi furth na złość mamie odmrożą sobie uszy.
 • Szanowny Autorze, bardzo delikatnie odpowiedział ów znajomy.
  Choć trudno to sobie wyobrazić, nie jest rzadkością w "realu" spotykać się z klimatem, który oddają komentarze umieszczane na onecie , portalach "Wyborczej" itp. Niestety, nienawiścią taką, jaką wspomniane komentarze pokazują, zarażona jest nie tylko ćwierćinteligncja czytająca "Niezbędnik inteligenta" by wiedzieć co "inteligent" powinien myśleć.

  Sam czuję właściwie zażenowanie ilekroć pojawia się potrzeba uzmysławiania komuś tak dobrze widocznych rzeczy, o których Pan swojemu znajomemu napisał.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @Nathanel
  Także próbowałem w ten sposób, ale zabrakło mi cierpliwości. Po drugie, oni wspierają się nawzajem, utwierdzają w bzdurze, bez względu na to jak wielka. Nie wyrabiają czasami skrętów o 180 stopni jak w przypadku Wałęsy, ale tylko na chwilę. Są inteligentni co pozwala im za każdym razem połączyć sprzeczności jedynie słusznej słuszności jakimś "finezyjnym" jak mówi Wałęsa od kiedy poznał to słowo, tokiem myślenia.
 • @Vars
  Pisałem już kiedy i dlaczego wyłączyłem TV
  http://pirx.nowyekran.pl/post/11650,zagrozenie-sex-pozywienie-wirus-umyslu-atakuje

  oni tego nie zrobili. są codziennie bombardowani zmasowaną propagandą jaki ten PiS jest zły. przedtem zły był, na przykład, Olszewski. zły będzie każdy, kto spróbuje naruszyć interesy pokomunistycznej oligarchii.

  może i o tym napiszę, ale praktycznie nikt z obywateli tego kraju nie wie, że za PiS był duży wzrost inwestycji zagranicznych (również w hi-tech i greenfield projects). przybyło ponad 1200 tys miejsc pracy.

  nie wiedzą, a jak im powiedzieć - odrzucają fakty jako "pisowską propagandę". gdy przedstawiałem odpowiednie opracowania w języku angielskim - głupieli ...
 • @grazss
  Mój znajomy w latach 70-tych był kilka lat na delegacji służbowej z polską firmą w zach. Europie i tam go poznałem. Był i jest obrotnym biznesmenem. W Polsce ma dobrze prosperujący biznes. Tylko z tych powodów być może żywi niechęć do PiS za wprowadzanie praworządności.
 • @signum
  Mając kontakty towarzyskie z takimi ludźmi jest się zmuszonym do zachowań nienaturalnych. Ażeby uniknąć całkowitego zniechęcenia się do nich trzeba rozmawiać tylko o sprawach wszystkich, oprócz poważnych.
 • @1normalnyczlowiek
  Dziękuję za zwrócenie uwagi na TV Popler. "Ta jedna" to z pewnością TV Trwam, tak? Nic dziwnego, że nawet kluzikowcy z PJN usiłują ją zniszczyć. Koniecznością jest ażeby zaistniały inne, bez nadzoru postkomuny.
 • @AnnaZofia
  Dziękuję za komplement.
  Mój znajomy ma 70 lat, żył kilka lat w zach. Europie, ma b. dobrze prosperujący biznes w Polsce... Naprawdę trudno mi zrozumieć dlaczego właśnie on ma takie poglądy.
 • @Nathanel
  =" Śmieci jakie oni mi ślą wyrzucam, nie krytykuję, nie spieram się z nimi tylko wysyłam mój przekaz. "=

  To jest dobry pomysł, jeżeli się daje. Tacy często czują się obrażeni i odpisują dość nieprzyjemne listy, czasami chyba podpici... Miałem takie też, no i wtedy kontakt urywa się.
 • @Grzegorz Rossa.
  Stawia Pan podchwytliwe pytanie. Domyślam się powodu.

  IMO tragedia jest tragedią bez względu na jej przyczyny, które pewnego dnia napewno będą ujawnione.
 • @bez kropki
  W przypadku osoby b. dobrze ustawionej w dotychczasowym systemie, prawdopodobnie dochodzi aspekt przekonania samego siebie, że co się dzieje dokoła mnie nie może być złe skoro dobrze służy mnie i innym zaradnym.

  Takich ludzi nie przekonają nawet realne (ukazujące złe rządzenie gospodarką kraju) dane statystyczne, przedstawione przez posłów SLD i PiS, we wczorajszej debacie w Sejmie.
 • @Janko Walski
  Zgadzam się z Pana uwagami. Dodam, że też trzeba mieć silne nerwy żeby móc dyskutować i tłumaczyć sprawy tak oczywiste dla osby w wieku starszym, a na poziomie umysłowym nastolatka. Przepraszam mądrych nastolatków.
 • @Pirx
  ="...praktycznie nikt z obywateli tego kraju nie wie, że za PiS był duży wzrost inwestycji zagranicznych (również w hi-tech i greenfield projects). przybyło ponad 1200 tys miejsc pracy."=

  Nie jest to smutne? Nie wiedzą również, że "trudny" w stosunkach międzynarodowych rząd PiS miał respekt obcych liderów, za dbanie o swój kraj w poważny sposób. Obcy liczyli się ze zdaniem polskiego rządu, chociaż jego stanowisko nie było zgodne z ich egoistycznymi planami.

  Teraz jest weselej i przyjemniej: klepaniu po plecach nie ma końca... "użytecznych" Polaków. :-(
 • @Vars: Stawia Pan podchwytliwe pytanie.
  W chwili, kiedy je stawiałem, podchwytliwe jeszcze nie było.
 • @Grzegorz Rossa.
  Tym razem nie wiem o co tu chodzi.

  P.S. Dlaczego używa Pan kropki po Rossa?
 • Vars
  Tak to niestety jest. Siano ze żłobu przesłania wszystko. W przeciwieństwie do Nathaniela uważam, że zmanipulowani, nastawieni przeciwko PiS są już nie do odzyskania. Każdy argument wykorzystają przeciwko, więc nie ma sensu podsyłać im argumenty.
  Trzeba walczyć o niezdecydowanych i o tych w apatii. To aż 50%, i tu jest szansa.

  Pozdrawiam serdecznie:))
 • @Samanta
  "Trzeba walczyć o niezdecydowanych i o tych w apatii."
  Jeżeli nie będą głosować na PiS, to lepiej byłoby gdyby wcale nie głosowali.

  A najważniejsza sprawą jest: koniecznie dopilnować postkomunę żeby nie fałszowała wyników wyborów, jak Pani dobrze wie... ;-)
 • @Nathanel
  Tylko tyle że oni robią dokładnie to samo co ty- "śmieci" od ciebie po prostu wyrzucają. A więc metoda Varsa jest lepsza. Jak pan inżynier straci pracę i nie będzie miał co włożyć do garnka to wówczas zrozumie gdzie
  leży prawda.
 • @Vars
  "Mój znajomy w latach 70-tych był kilka lat na delegacji służbowej z polską firmą w zach. Europie i tam go poznałem. Był i jest obrotnym biznesmenem."
  To już mi wystarczająco dużo mówi!
  POzdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY