Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Posłuchajmy polskiego Patrioty - Jana Pietrzaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najlepszy polski satyryk, znany jako “człowiek kabaretu" - Jan Pietrzak w rozmowie z Jackim Sobalą z Gazety Polskiej porusza poważne sprawy z niedawnej i obecnej smutnej rzeczywistości.

Pan Jan mówi z doskonałą znajomością polskich spraw mądrze, odważnie i bez ogródek. Będąc jego rówieśnikiem byłem kilkanaście razy na jego występach, wychodząc zawsze b. zadowolony. Ostatni raz widziałem jego świetny kabaret w restauracji Dekanta w Warszawie. Niestety, jak mówi pan Jan, nikt teraz nie chce w W-wie wynajmować mu lokalu z obawy na trudności z władzami. Więc jeździ on po Polsce, a (prawdopodobnie) służby państwowe, dzwoniąc na jego telefon komórkowy, dokuczają mu sprawdzając jego miejsce pobytu. No i po co...? Eeh...

Głęboki szacunek i wiele lat służenia Polsce w dobrym zdrowiu, Panie Janie! Żeby Polska była Polską, jak śpiewał Pan w swoim nieoficjalnym hymnie Stanu Wojennego, 30 lat temu. Dzięki prezydentowi Reaganowi całe USA i Kanada usłyszały tą piękną i budującą ducha pieśń dumnych Polaków, dążących do odzyskania swojej wolności.

Tą wyjątkowo ciekawą rozmowę gorąco polecam wszystkim Polakom, zwłaszcza młodym. Naprawdę warta spędzonych 23 minut!

 //vod.gazetapolska.pl/767-rozmowa-niezalezna-jan-pietrzak

KOMENTARZE

 • Vars
  Jan Pietrzak jak zawsze - cuudny! Dzięki, Varsie za podpowiedź. :)
 • @gosc hotelowy
  Dziękuję za link. Często zaglądam na YouTube Jana Pietrzaka. Można tam dowiedzieć się więcej o smutnych realiach naszego kraju, albo odbudować ducha.
 • @AnnaZofia
  Jan Pietrzak reprezentuje sobą kulturę, klasę, elegancję, intelekt, dobry humor... Pan Pietrzak RULEZ bezkonkurencyjnie! :-)

  Czy można się dziwić, że nienawidzą go mali trolle bez klasy, moralności, patriotyzmu, kultury, zdolni tylko do okłamywania już ogłupionych i “kręcenia lodów” ich kosztem.
 • 13 grudnia i pomnik prez. Reagana
  http://www.youtube.com/watch?v=x6w7RKV8JVU&list=UUJA-TzMF-M_fRuyQMtJu0yQ&feature=plcp

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY