Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Rok 2012 - rokiem nieprzewidywalnych, lecz wielkich zmian

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie kieruję się tu szeroko rozpowszechnianymi przepowiedniami Nostradamusa, końcem kalendarza Majów, przewidywaną kolizją komet w pobliżu Ziemi, końcem świata w 2012 roku, etc., ALE...Zaczęliśmy  rok wyjątkowo trudny i nieprzywidywalny. Obserwując potencjalnie brzemienne w skutkach wydarzenia w świecie trudno jest być beztroskim optymistą. Chyba, że się należy do kategorii ludzi popierających nawet Ruch Palikota, oraz jego zawsze sztucznie uśmiechniętych i łżących prowodyrów postkomuny.  

Głównym powodem niebezpiecznej sytuacji, w jakiej znalazł się świat, jest odejście współczesnych społeczeństw od zasad moralnych. Ich odejście od poważnego traktowania swoich religii, “używanie świata póki służą lata”, beztroskie życie na kredyt (ludzi i krajów), degradacja tradycyjnych związków rodzinnych, nieodpowiedzialne wychowywanie młodzieży biorącej zły przykład od dorosłych, etc. Przeludnienie świata (2,3 miliarda w 1939r. i 7,0 obecnie) z panującą biedą dla znacznej większości  ludzkości, przy jednoczesnym i demonstracyjnie publikowanym przepychu życia jednostek, często w b. biednych krajach (nawet bez dostępu do czystej wody dla milionów ludzi), też przyczynia się do rosnącego kryzysu. Budzi się bunt biedoty od krajów arabskich do Rosji.


Rośnie napięcie pomiędzy  wieloma krajami, które w szybkim tempie dozbrajają się w nowoczesne bronie konwencjonalne,  również  nuklearne, biologiczne i inne dotychczas nam nieznane. Zaangażowane w to są  głównie wielkie potęgi gospodarcze świata, jak n.p. Rosja, USA, Chiny, Indie, Japonia, większe państwa Europy Zachodniej, Brazylia, oraz mniejsze lecz ważne z powodu swego położenia geopolitycznego i/lub powiązań strategicznych, jak Izrael, Pakistan, Iran, Koreańska RL - już posiadające bronie atomowe, lub bliskie jej posiadania, i rozbudowane nowoczesne armie. To tylko najgłówniejsze problemy świata. 

Wojny pomiędzy sąsiadami, spowodowane konfliktami interesów, istniały od początku historii ludzkości. Zagrażają one bardziej obecnie, gdyż elity zbyt wielu państw są zdemoralizowanymi klaunami (również w UE i USA - najbardziej  cywilizowanymi rejonami świata) sterowanymi często przez potężne i skorumpowane ośrodki finansowe. Liderzy na poziomie umysłowym bliskim orangutanom, stali się despotycznymi przywódcami państw z  armiami wyposażonymi w  najnowocześniejsze bronie. Tacy są niebezpieczni, bo nieprzewidywalni dla cywilizowanych ludzi. 

Dziwić się można krótkowzroczności (przecież niby mądrych) sułtanów, sowieckich oligarchów, ameryk. banksterów, itp. godnych pogardy typów. Czyżby nie zdawali sobie sprawy, że do przetrwania III wojny światowej, nie pomogą im schrony atomowe pod ich pałacami, ani prywatne samoloty odrzutowe, luksusowe jachty, auta i nawet łodzie podwodne? Dla przykładu: Sułtan maleńkiej Brunei, Hassanal Bolkiah Mu'izzadin Waddaulah (w 1997r. jego majątek szacowano na ponad 40 mld USD), żyjący z kilkoma żonami w jednym z jego czterech pałaców, o powierzchni 200.000 m.kw, 1788 pokojami i 257 łazienkami, znajduje wielu naśladowców. Niestety... Chociaż, trzeba przyznać, że jest on bardziej ludzki dla swoich poddanych, niż wielu innych despotów. 

//curiousphotos.blogspot.com/2009/09/wealth-of-sultan-of-brunei-20-pics.html 

Eeehh... Szczęśliwego Nowego Roku, Rodacy! 

KOMENTARZE

 • też tak myslę
  demoralizacja,bezmyślność i chciwość władzy postępuje w szybkim tempie, niestety najbardziej płacą za to prości ludzie. Nasza obecna władza bije poprzednie na głowę pod tym względem. To doprowadzi do katastrofy, już niedługo.
 • @assun
  Oby Polska stała się szanowanym państwem w UE i świecie. Czy tak się stanie w dużej mierze zależy to od nas - Polaków, w kraju i poza granicami.
 • @Arius Adolf Nowak
  Czy dzisiaj jest prima aprilis? ;)

  Z podanego linku znalazłem dość ciekawy artykuł o przyczynach niemożliwości znaczących zmian na lepsze w Polsce:

  http://szczurbiurowy.salon24.pl/378259,czy-mozliwe-jest-zbudownie-panstwa-wolnych-polakow-ad-2012#comment_5520739

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY