Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Pożegnanie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od początku istnienia NE miałem wątpliwości co do faktycznych celów jego założycieli. Mój pierwszy post i wiele następnych bronił partii Prawo i Sprawiedliwość, przed równaniem jej z partiami postkomuszych oportunistów, atakami, etc.

Od kilku tygodni mało tu zaglądałem, pomimo wielu doskonałych artykułów patriotycznych blogerów. Czytałem rozmaite opinie o NE, moje wątpliwości pogłebiały się i stopniowo doszedłem do decyzji podobnej do wielu którzy wcześniej odeszli. Żyjąc w Polsce z pewnością mieli lepszą znajomość b. skomplikowanych realiów w III RP. Żegnam wszystkich prawych i patriotycznych Blogerów i Czytelników. Dziękuję dla wielu z Was za miłe słowa i pozdrawiam.Poniżej artykuł z GAZETA POLSKA CODZIENNIE, który nie jest powodem mego pożegnania.

 

 

GENERAŁOWIE ZNÓW W AKCJI

SŁUŻBY \ NOWY EKRAN I WSI

„Służba Bezpieczeństwa może i powinna kreować różne stowarzyszenia, kluby czy nawet partie polityczne. Ma za zadanie głęboko infiltrować istniejące gremia kierownicze tych organizacji na szczeblu centralnym i wojewódzkim, a także na szczeblach podstawowych, muszą być one przez nas operacyjnie opanowane. Musimy zapewnić operacyjne możliwości oddziaływania na te organizacje, kreowania ich działalności i kierowania ich polityką” – Czesław Kiszczak na posiedzeniu kierownictwa MSW, luty 1989 r.

Pod koniec ub.r. portal NowyEkran.pl zapowiedział uruchomienie w połowie lutego tygodnika „Nowy Ekran”. A w czasie ostatnich wyborów próbował wystawić własną listę kandydatów i zinfiltrować kluby „Gazety Polskiej”, by opierając się na nich, powołać nową partię, która osłabiłaby PiS. Akcja ta jednak się nie powiodła. Ryszard Opara, właściciel portalu, i Tomasz Parol, znany jako bloger „Łażący Łazarz”, co chwila wzywają do budowy „drugiej prawdziwej opozycji”, bronią oficerów Wojsko-wych Służb Informacyjnych i atakują Antoniego Macierewicza.

Kombinacja operacyjna NE

Opara zawodził w czerwcu 2011 r.: „Uważam likwidację służb specjalnych w Polsce (...) za błąd historyczny nie do naprawienia”. Według Opary likwidacja WSI wynikała z dążenia do przejęcia polskiej gospodarki przez „obce siły”. Miało to pomóc jego zdaniem w „stworzeniu przyjaznej, współpracującej siły politycznej (…) przy pomocy rzecz jasna własnych współpracujących agentów. Polskie »spec-służby« były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych »pożytecznych idiotów«, stosujących rozmaite populistyczne hasła, np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne”.

Czerwona bezpieka jako zapora przeciwko obcej, najpewniej niemieckiej, penetracji gospodarczej i Antoni Macierewicz jako narzędzie niemieckiej ekspansji – oto nowe wcielenie walki dobra ze złem.

Ubolewanie nad losem czerwonych generałów jest stałym elementem manifestów politycznych Opary: „Wojsko i kadra oficerska zostały bardzo skutecznie w ostatnich 20 latach zniszczone i rozbite lub emerytowane. Służby specjalne i wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na świecie, zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie państwa – zostały podporządkowane interesom partyjnym albo wręcz powiązaniom polityczno-biznesowym”. (15 lutego 2012 r.).

Jeśli Opara miał na myśli służby i państwo sowieckie, to wszystko się zgadza.

Tomasz Parol zasłynął jako autor tekstów „Gruppenführer KAT” i „Głowa zdrajcy”, które demaskowały rolę Tomasza Arabskiego, szefa Kancelarii Premiera Tuska, i jego ludzi w operacji smoleńskiej. Tak uwiarygodniony mógł już zostać redaktorem naczelnym „Nowego Ekranu” i potępiać lustrację oraz rozwiązanie WSI: „Całkowita likwidacja ich pod pretekstem lustracji i dekomunizacji może być radością dla wrogów, poza tym powoduje zagrożenie, że nowi będą nie tylko laikami, ale i laikami podstawionymi (bo niby kto miałby to sprawdzić?)”. (czerwiec 2011 r.)
Inicjatywa Opary miała w założeniu – jak sądzę – wyssać z prawicowych portali najlepszych blogerów i stworzyć z nich nową siłę medialną, skupiającą opozycję, która byłaby zdalnie sterowana przez środowisko byłych oficerów czerwonych służb wojskowych. Gdyby akcja się powiodła, bezpieka wojskowa, która przeszła endekoidalny recykling, miałaby własną siłę polityczną zdolną do obrony jej interesów przy podziale tortu z innymi klanami służb, a jednocześnie skanalizowano by opozycję przeciwko oligarchicznemu ustrojowi III RP, uniemożliwiając wejście PiS-u w próżnię powstającą w wyniku zużycia się, walk wewnętrznych i wymiany kierownictwa w PO.

Korzenie

„Nowy Ekran” wystartował 31 stycznia 2011 r. wywiadem z komendantem stowarzyszenia Pro Milito gen. Tadeuszem Wileckim, którego córka Beata jest radcą prawnym Ryszarda Opary. Absolwent Akademii Sztabu Generalnego ZSRS (1980–1982) i były szef Sztabu Generalnego WP (1992–1997) lansowany był nieprzypadkowo.

We wrześniu 1994 r. Wilecki i gen. Konstanty Malejczyk, ówczesny szef WSI (1994–1996) i były naczelnik oddziału „Y” Zarządu II Sztabu Generalnego, zaangażowanego w tzw. operację FOZZ, zorganizowali tzw. obiad drawski, który miał przekonać Lecha Wałęsę do podporządkowania WSI Sztabowi Generalnemu. Skoro Malejczyk chciał pracować pod kierownictwem Wileckiego, obaj generałowie musieli utrzymywać bliskie kontakty.

W roku 2000 Wilecki startował w wyborach prezydenckich jako kandydat Stronnictwa Narodowego, którego ówczesny prezes Bogusław Kowalski (według akt zgromadzonych w IPN-ie zarejestrowany jako TW „Mieczysław” w 1987 r.), był szefem jego sztabu wyborczego. Zastępcą Kowalskiego został wiceadmirał Marek Toczek, dowódca Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych w Warszawie (1992–1995).

W 2004 r. w eurowyborach Toczek był pełnomocnikiem Ogólnopolskiego Komitetu Obywatelskiego OKO, który w następnym roku podjął współpracę ze Stanem Tymińskim.

We wrześniu 2007 r. Wilecki założył m.in. razem z Toczkiem, gen. Markiem Dukaczewskim, absolwentem kursów GRU i byłym szefem WSI (2001–2005), oraz płk. Janem Oczkowskim, wywodzącym się z oddziału „Y” byłym szefem Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSI, organizację byłych czerwonych wojskowych Pro Milito.

W styczniu 2010 r. rozpoczęło działalność stowarzyszenie byłych oficerów WSI SOWA, założone także przez gen. Dukaczewskiego (przewodniczący) i płk. Oczkowskiego (wice).

Pro Milito prowadziło własny portal, na którym głównymi autorami byli: Michał Podobin, główny „ideolog” grupy, Marek Toczek, Ryszard Opara, Paweł Pietkun i Grażyna Niegowska. Wszyscy są dziś blogerami Nowego Ekranu, którego redakcja mieści się w tym samym budynku co Pro Milito, ale piętro niżej.

Nowa rzeczywistość?

Ryszard Opara po ukończeniu studiów na Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1974 r.) pracował jako lekarz wojskowy, następnie wyjechał przez Wiedeń do Australii (1979–1993), gdzie dorobił się majątku. Od 1993 r. działał w biznesie w Polsce. W 2001 r. nabył akcje stanowiące 46,86 proc. kapitału zakładowego Energomontażu Północ i został przewodniczącym jego rady nadzorczej. Członkiem tej rady został gen. Gromosław Czempiński. Później Opara twierdził, że zna Czempińskiego jedynie z gry w tenisa.

W tym samym czasie kupił akcje Elektrimu, a po konflikcie z innymi udziałowcami w 2002 r. i zatrzymaniu z powodu niespłaconych zobowiązań finansowych (do dziś w tej sprawie trwa proces) znowu wyjechał do Australii. W 2010 r. Opara powrócił, gdyż – jak stwierdził po Smoleńsku – „postanowił zmienić rzeczywistość”. Od tamtej pory oskarża „wszystkie ekipy rządowe bez wyróżnienia” o wyprzedaż Polski. Jego działania są kolejną, po podejmowanych przez Tymińskiego i Leppera, próbą stworzenia populistycznej siły kanalizującej społeczne niezadowolenie.

 

KOMENTARZE

 • Szkoda lecz rozumię
  Pozdrawiam z Chicago
 • Ciekawie się robi -
  Vars zwątpił i zwiewa, a Kokos wziął i wrócił !

  A tak przepraszam, że pytam - tego gnojka Targalskiego to Vars tak całkiem przypadkiem i bez celu zacytował ?
  Jakoś hmmm... trudno mi uwierzyć.

  Pozdrawiam.
 • @contessa 00:27:50
  Omsknęła mu sie ręka po klawiszach i tak się wkleiło;)
  Pewnego razu, pewna grupa na pewnym zebraniu wyborczym, przegrałą 6 głosami. I co sie stało? No własnie. Zabrali sie i wyszli i nigdy juz nie
  powrócili.
  No aż tak się zawzięli na ten komunizm.
  I komunizm ma sie całkiem super, tyle że jeszcze lepiej z Brukseli niz z Rosji.
 • Powodzenia Vars...
  ~~~
  Jesteś kolejnym blogerem, którego zaszokowały pochwały Opary pod adresem bandytów z sowieckiego tzw. LWP — szykujących wspólnie z sowieckimi zbrodniarzami atomowy atak na Europę Zachodnią...

  A przecież taki atak jest zbrodnią przeciwko Narodowi Polskiemu oraz zbrodnią przeciwko pokojowi i ludzkości... Za przygotowywanie — współnie z kryminalistami z sowieckiego, komunistycznego Kremla — nowej, zbrodniczej, atomowej wojny światowej, mającej zamordować milliony osób — bandyta Jaruzelski powinien być skazany za zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu i przeciwko pokojowi oraz ludzkości!

  Także i zachwyt Opary nad sowieckimi służbami specjalnymi w PRL — które miały być wśród najlepszych na świecie — jest wiele mówiący...

  A przecież wywiad wojskowy PRL działał wyłącznie w interesie bandytów sowieckich, a kanalie z SB uczestniczyły w poczynionych przez zbrodniarzy sowieckich przygotowaniach do zamordowania Blogosławionego Jana Pawła II... Nie licząc setki osób zamordowanych przez zbrodniarzy z SB po stanie wojennym.

  Dlatego można powiedzieć, że ubolewania Opary nad losem czerwonych generałów i zbrodniarzy z LWP i służb specjalnych — jest co najmniej szokujące:

  "Wojsko i kadra oficerska zostały bardzo skutecznie w ostatnich 20 latach zniszczone i rozbite lub emerytowane. Służby specjalne i wywiad, kiedyś zaliczane do najlepszych na świecie, zamiast funkcjonować we właściwie rozumianym interesie państwa – zostały podporządkowane interesom partyjnym albo wręcz powiązaniom polityczno-biznesowym."
  * * *

  Opara napisał powyższe w notce z 15 lutego 2012 r.
 • Rozwiązać mi trzeba bedzie ten węzeł zagmatwanych zyciorysów i losów...
  Pana artykuł dużo (do)powiedział , ale i pokazał bezlitośnie moje braki w wiedzy na ten temat . Coś mnie usprawiedliwia... Ciągnie do uczciwości wobec moich ideałów , tych odziedziczonych i tych tylko moich ( sa zgodne z odziedziczonymi :D ) . Najbliżej mi do PiS-u ..... Od innych trzymam się z daleka , jak od zarazy . Potrafię zrozumiec ludzie błądzenia i czasowe wątpliwości , ale nigdy nie wybaczam ŚWIADOMEGO działania przeciwko POLSCE w imię swoich jakichs mniejszych czy większych interesów . Dlatego PiS...
 • @Ilona 03:18:41
  Tak czytam na NE te wynurzenia i powoli zaczynam się gubić. Kto z kim po co, za czym i w imię czego. Niby każdy jest za naprawą Polski, pokazuje
  sposoby wyjścia z kryzysu. A na końcu każdego wpisu mam wrażenie że
  słowo "kasa" załatwia wszystko. Pozdrawiam.
 • Żegnam.
  To jest mój ostatni komentarz, więc nie widzę sensu w powtarzaniu się i usiłowaniu przekonywania osób myślących kategoriami głównego nurtu Nowego Ekranu.
  Po przeczytaniu postu “zaczarowanej dorożki” p.t. Kompromitacja Targalskiego i komentarzy pod nim widzę jak doświadczenia życia w innych systemach nas poróżniło. Poniżające epitety (gnój) w stosunku do dziennikarza wyrażającego swoje zdanie, napewno na czymś oparte, oraz straszenie go zbiorowymi pozwami sądowymi (circ) przekonały mnie ostatecznie o sprzeczności deklarowanego przez NE poszanowania wolności słowa, a skłonnością stosowania metod zamordyzmu znanych nam z PRL. Zwłaszcza, biorąc pod uwagę całokształt państwowego aparatu, a w szczególności wątpliwą niezależność większości sądów. Nie zgadzam się też z dezawuowaniem zasłużonej Sprawie Wolnej Polski - Gazety Polskiej i red. Tomasza Sakiewicza.
  Te i wiele innych spraw potwierdzają słuszność mojej decyzji odejścia. "Po czynach poznacie ich”, a nie po deklarowanych planach dążenia do abstrakcyjnych wzniosłych ideałów, przy jednoczesnych próbach osłabiania jedynej istniejącej realnej siły mającej szanse zmienić Polskę na lepszą, dla wszystkich uczciwych obywateli. A tą siłą jest Prawo i Sprawiedliwość i sympatyzujące z nią nieliczne rzetelne media, oraz miliony Prawych i świadomych Polaków. Żegnam.
 • @Ilona 03:18:41
  Dużo czasu upłynie jak widze, zanim zaczniesz rozumiec wiecej

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY