Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
174 posty 1104 komentarze

Rozmaitości seniora Varsa

Vars - Doświadczony długim życiem na Zachodzie, widzę zza Atlantyku sprawy w Polsce i na świecie często inaczej niż wielu rodaków.

Zwycięstwo PiS, albo rządy postkomuny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niepokoją mnie liczne opinie stawiające znak równości pomiędzy wszystkimi partiami w Polsce, przy jednoczesnym nawoływaniu do porzucenia ich i zakładaniu nowej, idealnej partii. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne igranie z b. ważną dla Narodu sprawą. No, a jaką miałaby być ta doskonała partia? Ano... taką ilu jest jej potencjalnych założycieli: populistyczną, tylko katolicką, skrajnie narodową, etc. Czyli, de facto, małymi i nic nie znaczącymi partyjkami prawicy, skłóconymi ze sobą o detale. Pan Marek Jurek się kłania z... 1% (?) głosów i UPR p. Janusza Korwina Mikke.

 Takie pomysły marzycieli są z pewnością powodem do radości (zd)radzieckiej postkomuny sprawującej władzę i jej nadzieją na czerpanie dalszych korzyści przez następne lata. Żadna z liczących się partii nie jest doskonałą, ale... jedna jest z nich najlepszą. A jest nią bezsprzecznie - Prawo i Sprawiedliwość!

Zatem, zamiast bujać w obłokach, starajmy się aktywnie pomóc PiSowi w każdy możliwy sposób, m.in. zdobywaniem nowych sympatyków i dopilnowaniem uczciwości wyborów. 

Tylko WIĘKSZOŚCIOWY rząd PiS, z premierem Kaczyńskim na czele, miałby REALNĄ szansę na wyciąganie RP z obecnego szamba. 

To jest opinia starszego, doświadczonego realisty. 

KOMENTARZE

 • Z takim podejściem
  Z takim podejściem nigdy nie strząśniemy z siebie wyalienowanej oligarchii. Zawsze będziemy wybierać "mniejsze zło". "Jak nie Unia, to Białoruś" itd. Już straszyli Kaczyńscy w Fundacji Batorego "wykluczonymi i prawie wykluczonymi" - no i wycięli z polityki LPR i Samoobronę, nawet za cenę oddania władzy.
  Pan teraz straszy postkomunistami. Sprawdzona metoda.

  Wie Pan, mam na to niezbyt ładne porównanie, Pan wybaczy... Że jeden alfons bije i zabiera pieniądze, a drugi wprawdzie też bije, ale przynajmniej daje na kosmetyki.

  Wybór jest prosty.

  Przestać być k...

  Jeśli Panu po drodze z PiSem, jeśli to partia Pana interesów (włącznie z podpisaniem Traktatu Lizbońskiego, wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem, wysyłaniem naszych żołnierzy na brudne wojenki na Wschód) to niech Pan przynajmniej się nie kryguje i nie ściemnia, że namawia Pan do głosowania bo "wicie-rozumicie", "z braku laku" itd.

  A jeśli jednak nie, to proponuję jak wyżej. Przestać być... naganiaczem.

  Zresztą zdaje się Pan i tak się trzyma na dystans, gdzieś za Wielką Wodą?

  Realizm realizmem, ale chociaż nazywajmy rzeczy po imieniu.
 • @Naczelny
  naczelny, twoje podejście do oceny świata jest hmmm właśnie jakbyś co najmniej zszedł dopiero z drzewa! Albo celowo manipulujesz.

  Podpisanie Traktatu było nieuniknione, zrobił to nawet Klaus, który jest zdeklarowanym przeciwnikiem Unii. Nie było żadnych podstaw prawnych do niepodpisania. Kaczyński i tak pomógł rządowi tym brakiem podpisu, bo dał czas na negocjacje, ustalenie jakiś dodatkowych korzyści. A że nasz durny rząd z tego nie skorzystał?? No cóż, taki mamy rząd... Inni w każdym razie skorzystali na odwlekaniu podpisu łącznie z Irlandią, Czechami i Anglią.

  To samo dotyczy twojego kolejnego wpisu: rząd PISu NIE WYSYŁAŁ naszych żołnierzy na wojny na Wschodzie, zrobił to rząd SLD! Więc nie kłam!

  W sprawie Jedwabnem. Czy uważa pan, że naród ma się kajać całe życie za jednostkowe przypadki, skądinąd zresztą sterowane zewnętrznie?? A może zacznijmy mówić o tych tysiącach, które zginęły, bo pomagały przeżyć Żydom! Trzeba znać proporcje proszę pana.

  I na koniec: jeśli te trzy sprawy to dla pana powód do ataku na PIS, proszę się ustosunkować do Listy 500 przekrętów PO, skrupulatnie zbieranej i udokumentowanej przez internautów oraz wrócić do osądzonych już prawnie malwersacji SLD.

  Więc
  spadaj z drzewa!
 • Nie moge milczeć..., nie potrafię ...
  Widzę, że Naczelny z impetem "godnym lepszej sprawy" chce zdeprecjonować Varsa opinie na temat sytuacji przedwyborczej... Komentator pisze, obawiając się, że "...nie strząśniemy z siebie wyalienowanej oligarchii" jakby sama oligarchiczność rządu była złem samym w sobie. Trzeba "sięgać do źródeł" i rozważać znaczenia słów w ich pierwotnym, podstawowym znaczeniu. Polecam "Słownik języka polskiego"... Ważne w naszej, obecnej polskiej sytuacji, jest rozważenie tego, KTO, jacy ludzie są wstanie zmienić Polskę? To, że konieczne są zmiany, nie ulega chyba żadnej wątpliowści. Tych, nie ma, bodaj, tylko Tusk i jego ekipa, której, z głównymi jej założeniami, "żyje sie lepiej". To, co zrobiono z demokracji w Polsce, winno zniechęcić normalnych ludzi do zdecydowanego odrzucenia tego ustroju! Tyle zła, ktore widac gołym okiem...! Siła by pisać... Nie mamy wyboru w tej kwestii(ustrojowej), więc nawoływanie Varsa do głosowania na Pis, wydaje mi się słuszne. Dlaczego? Otóż dlatego, że przy takiej mocy bezkarności, jaką zaserwowało nam PO w życiu politycznym, gospodarczym, i innych dziedzinach, tylko PiS z jego bezwarunkowymi postawami, ma szansę postawiś Polske na nogi. Tak uważam. Dlatego musiałam skomentować powyższy wpis Naczelnego. Koniec :)
 • @Wędrowny Grajek
  Szanowny Panie,
  http://www.prawica.net/info/23353#comment-438156
  Co do Jedwabnego to Pan nie zrozumiał - Kaczyński jeszcze jako minister sprawiedliwości dopuścił (doprowadził?) do tego, że ekshumacja się nie odbyła. Jakie tego skutki, w czyim to było interesie - chyba nawet Pan rozumie.
  Pozdrawiam Polaków!
 • @AnnaZofia
  Proszę Pani, kobieta oczadziała PiSem to gorzej niż skrzywdzone dziecko z brzytwą, niemniej jednak spróbuję wyjaśnić.

  Niech Pani zamiast kłaść nacisk (by nie powiedzieć "zamiast manipulować") na "oligarchię" położy go na "wyalienowanie".

  Mój apel - o szczerość i nazywanie rzeczy po imieniu. Może coś jako Polacy wymyślimy. Bez tego - nic. A przy okazji wyjaśni się kto gdzie siedzi i na czym stoi.

  Pani się miota między PiS a PO. Czyli dokładnie tak, jak należy. Czy Pani naprawdę tego nie widzi? http://mufti.polacy.eu.org/66/pies-i-tesciowa/
  Pozdrawiam.
 • @AnnaZofia
  "...tylko PiS z jego bezwarunkowymi postawami, ma szansę postawiś Polske na nogi."

  Chyba Pani żartuje...
  A może mi Pani wskazać ten "rewolucyjny" program gospodarczy i pokazać palcem ludzi, którzy będą go realizować?
  O konkrety w sumie proszę, nie zaklinanie deszczu...

  Pozdrawiam.
 • @autor
  Szanowny Autorze,

  ja z innej beczki.

  Na NE jest inicjatywa napisania listu do Norrisa i Seagala w sprawie nadużycia ich wizerunku przez Tarasa. Niestety w liście napisanym są liczne błędy, czy byłby Pan łaskaw spojrzeć na list i wskazać usterki:

  http://tomo.nowyekran.pl/post/8483,kto-stevenem-wojuje-part-deux

  Ja próbowałem, ale mnie nie słuchają.
 • @Naczelny
  Na wiele Pana zarzutów pod moim adresem odpowiedzieli Wędrowny Grajek i AnnaZofia.

  "Z takim podejściem”... Głosował b. młody ideowiec na UPR. Jego ojciec - żołnierz AK i “zapluty karzeł reakcji” krzywiąc się powiedział: ”zmarnowałeś głos!”.

  “Za wielką wodą”... żyją nowoprzybyli i oświeceni jak Pan, nie interesujący się “polskim bałaganem" i dawno zamieszkali, którym sprawy Polski są blisko serca. Ja należę do tych drugich: obeznanych z życiem na Zachodzie i szerokim światem, pragnących pomóc zdezorientowanym rodakom w kraju.
 • @Wędrowny Grajek
  Widzi Pan sprawy poprawnie i wyraża się logicznie. Irytują mnie opinie osób zarzucających rządowi premiera Kaczyńskiego wiele błędów. Tak, zrobiono dużo błędów, ale trzeba być fair i starać się widzieć powody. Wtedy okazuje się, że będący pod stałym atakiem mediów i wszyskich skorumpowanych sił postkomuny rząd robił co było możliwe dla dobra kraju i uczciwych obywateli.
 • @AnnaZofia
  Dziękuję za wsparcie mądrymi myślami. Proszę się nie przejmować infantylnymi opiniami aroganckich osób. Oni myślą inaczej i swoje opinie nie mogą wyrazić bez obrażania innych.
 • @Vars
  A ktoś tu obraził Panią AnnęZofię?

  Chyba, ze mówi pan o obrażaniu zdrowego rozsądku, które pan uprawia.
  I jeszcze ta nowomowa...
 • @Piotr Wyrwa
  Do usług. Musiałem odejść od komputera, a później zapoznać się ze sprawą. Przeredagowałem już tekst i załączę go w tamtym temacie.
 • @SpiritoLibero
  ="A ktoś tu obraził Panią AnnęZofię?

  Chyba, ze mówi pan o obrażaniu zdrowego rozsądku, które pan uprawia.
  I jeszcze ta nowomowa...”=

  O obrażaniu pisałem do Naczelnika, chociaż napisałem w liczbie mnogiej nie mając Pana na myśli. O tym kto ma zdrowy rozsądek, a kto go nie ma, nie jest tematem tego wpisu.
 • @Vars
  Dzięki serdeczne. Synergia i współpraca pomiędzy Polakami = sukces!
 • @Piotr Wyrwa
  Przed chwilą wysłałem tekst listu, również do ŁŁ. Pozdrawiam.
 • @ All
  Polacy są narodem zdolnym do współnych czynów w okresach wojen, powstań. W czasie pokoju sprawy własnego kraju u zbyt wielu idą na tor boczny. Najważniejszym staje się własny krótkowzroczny interes. Zaczynają się kłócić, używając ostrych słów, nie słuchając i nie starając się zrozumieć opinii innych. Im ciemniejsza pała tym głośniej wykrzykuje swoje racje.
 • Różne demokracje
  Żyjąc od pół wieku w zachodnich dojrzałych demokracjach widzę przepaść z tą w obecnej Polsce.

  N.p. w Kanadzie jest w toku kampania wyborcza. Rząd konserwatystów Steven’a Harper’a miał zbyt wiele kłopotów z trzema opozycyjnymi partiami i oskarżony o “nieuszanowanie” (?) Parlamentu zrezygnował. Politycy obiecują rozmaite rzeczy, ale będą musieli je dotrzymać. Wyborcy są dojrzali i nie popuszczą kłamstw. Najwięcej “darmowych” rzeczy obiecają ci, którzy nie mają nikłej nadziei na wygraną.

  Tu nie ma miejsca dla cudotwórców, a już zupełnie dla chamów od których się roi w “prawicowej” PO. Frekwencja wyborcza w Kanadzie w 2008r. wyniosła 59.1% a nieważnych głosów prawie nie było. Nie aż do 19% jak w ostatnich wyborach w proPiSowskich okręgach w niby wolnej i demokratycznej Polsce.
 • Zwolennikom PO do przemyślenia
  O zasługach Platformy Obywatelskiej - śpiewa Paweł Piekarczyk

  http://www.youtube.com/watch?v=ZD2Wb6bjvgU
 • @Vars
  Uff.. To odetchnąłem z ulgą :)

  Ale Pan Naczelny też w niczym nikomu nie uchybił...
 • @SpiritoLibero
  Co do Naczelnego obrażania... "kobieta oczadziała PiSem to gorzej niż skrzywdzone dziecko z brzytwą...” i link o głupiej teściowej, to Pana zdaniem jest komplement?

  Użyję języka dyplomatów: “Zgadzamy się, że się nie zgadzamy”. :-)
 • @Naczelny
  Nawet niebardzo chce mi się rozpoczynac polemiki z Naczelnym, bo zarówno język, jak i meritum tekstu jest, matematycznie rzecz ujmując, skośny w stosunku do moich słów. Ani nie jestem "oczadziała", ani "nie miotam się, tak jak należy, między PiS a PO"... To fałszywe aksjomaty do "tez" Naczelnego.
 • Off topic z Ottawy
  =“ THE HARPER GOVERNMENT FELL IN A 156-145 VOTE IN THE HOUSE OF COMMONS TODAY THAT CITED THE CONSERVATIVES FOR CONTEMPT OF PARLIAMENT.”=

  Rząd Harper’a upadł dzisiaj w wyniku głosowania 156:145 za POGARDĘ Konserwatystów dla Parlamentu. Jak 3 partie zwarły szeregi to znalazły i “pogardę”. ;-)
 • @AnnaZofia
  Niewątpliwie opinie kogoś z wybujałym ego/kompleksem nie mogą być brane poważnie. “Naczelny" czego? :-)
 • @SpiritoLibero
  Czy ja coś pisałam o "rewolucyjnym programie"? Pisałam o "bezwarunkowych postawach" ludzi PiS-u. Obecne władze wyraźnie pokazują, że właśnie to, jacy ludzie nie powinni się znajdować w gremiach decydenckich... Mówię o wartościach wyznawanych przez te osoby, bo to one, te wartości, decydują o tym, czy traktują swoje stanowiska jako służbę Narodowi, czy dbałość o własne i kolesiów interesy. Hierarchie wartości i związane z tym standardy obecnych włodarzy proweniencji PO są skrajnie różne od tych, jakie od wieków Polacy zwykli szanować, jakimi się kierować, nawet wbrew temu, co o nich sądzili sąsiedzi zza miedzy! A co do programu PiS, to wystarczy się zainteresować i zajrzec na strony PiS- - tam jest tematów i gospodarczych, i społecznych niemało...
 • @AnnaZofia
  Szanowna Pani Anno!

  Za Pani kłopoty, dla rozrywki, dedykuję Pani znaną w Ameryce piosenkę - Mona Lisa -śpiewaną przez słynnego Nat King Cole. :-)

  http://www.youtube.com/watch?v=HdBsu7jiYTU&feature=related
 • PiS powinien jednak poszerzać poparcie dla komitetu wyborczego PiS
  To jest racjonalne i wyważeni ludzie chcą się zmieścić w takiej formule.

  http://tv.nowyekran.pl/post/7273,polska-neokolonia-wywiad-z-prof-witoldem-kiezunem

  Ten tekst zasługuje na więcej czytelników, a właściwie krótki film z prof Kieżunem. Robi wrażenie. Seniorzy z Prawdziwej Elity odchodzą.

  Co do PiS.
  Bez pomysłów nowych będzie jak w 2007 roku, a może "aż" jak w 2005, czyli wygrane wybory bez większości parlamentarnej, bez szans na koalicję (z kim?) i nawet bez teki premiera dla Kaczyńskiego, bo prezydent Komorowski z "bulem", ale tekę nada komuś ze swoich udeków, a może Schetynie?

  Nie namawiam do samodzielnego startu nikogo, ale tacy dywersanci znajdą się i mają wiele argumentów, w tym ten o demokracji-wolności, wolno im, bo im wolno. Można szkodzić Polsce jak w XVIII wieku też w imię wolności.

  Namawiam do tworzenia nowej siły konfederacyjnej której najlepsi przedstawiciele znajdą się na listach PiS. To nie jest uderzenie, ani rozbijanie PiS, ale wzmocnienie, rozszerzenie bazy, dobudowanie skrzydeł. PiS powinien też przyjąć nowych członków, czy 22 tys na 8 mln zwolenników Kaczyńskiego to dużo? Ile członków liczą partie na świecie, w Kanadzie, w Europie proporcjonalnie do liczby mieszkańców dorosłych?
 • @Marek Kajdas
  Właśnie TO! Wstępowanie do PiS prawych ludzi z podobnymi poglądami. Po zwycięstwie będą mogli wpływać na ulepszanie PiSu i Polski. Węgrzy pod p. Orbanem dali nam dobry przykład. Korzystajmy z niego!

  A może te 22 tys. członków PiS to tylko uspokajający kamuflaż dla jego wrogów? Chyba tak... ;-)
 • @SpiritoLibero
  Jestem szczery... Nie mam pewności czy Pana powinni wybrać do Rady Programowej NE, ale skoro to już się stało... Gratuluję! :-)
 • @Vars
  Szanowny Panie, skąd Pan wytrzasnął GŁUPIĄ teściową mogę się tylko domyślać. Bo linkowanego tekstu najwyraźniej Pan nie przeczytał.
  Obawiam się, że identyczny mechanizm działa w przypadku Pana rad i (nie)znajomości polskich realiów.
  Jedynie ze zdumieniem mogę powtórzyć za kapitanem Mamertem Stankiewiczem: "nie wiedział - a powiedział!"
 • @AnnaZofia
  Pani tak... na serio?
 • @Naczelny
  Fair is fair! Przyznaję się, że linkowanego tekstu dokładnie nie przeczytałem.
  Co nie znaczy, że Pana komentarze są idealne... Good night! :-)
 • @Vars
  Vox populi vox dei :)

  Ktoś musi trochę świeżego spojrzenia wnieść w politykę Rady.

  Dziękuję za gratulacje :D)
 • @SpiritoLibero
  Vox populi, vox Dei - Głos ludu, głosem Boga. Nie zawsze... Lud w swej masie często się myli.

  Powodzenia w RP NE.
 • @Vars
  Nic mnie bardziej nie krępuje niż przesadnie pozytywne zdanie innych. To make long story short, "w jesiennym ogrodzie powinno leżeć trochę liści". Dziękuję.
 • @Naczelny
  Eureka! Zaczynamy się zgadzać... Może i w tym temacie da się Pan przekonać. :-)
 • Uzasadnione podejrzenia
  Fałszowanie wyników wyborów to nie żart na Prima Aprilis!

  http://kruk.nowyekran.pl/post/8782,j-kaczynski-tutaj-mamy-sojusz-dla-falszowania-wyborow

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY